• FAQ  • Szukaj  • Użytkownicy   •  Rejestracja  •  Profil   •  Zaloguj
 Niepubliczna Szkola Podstawowa Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marzanna Macdonald

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 00:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam
Wysylajac dziecko do szkoly,ogladamy budynek,sprawdzamy oferte kol zainteresowan,patrzymy na bezpieczenstwo i zaplecze socjalne.W naszym przypadku,wazne bylo rowniez,ze jest stolowka i basen.Jedynej rzeczy nie bylam w stanie sprawdzic to nauczyciel,ktory wraz z rodzicami powinien brac udzial w ksztaltowaniu mlodego czlowieka.JAKA BYLAM NAIWNA.Nauczycielka mojego syna,kazala mu(jako jedynemu z klasy)wskakiwac na krzeslo,aby siegnac ksiazki i przybory szkolne.
Na moje argumenty,iz jest to zagrozenie dla siedmiolatka,stwierdzila,ze nic nie moze zrobic.Po mojej pisemnej interwencji,szafka sie znalazla ALE sytuacja mojego syna sie pogorszyla."nauczycielka" wyraznie demonstrowala niechec wobec niego.W ciagu kilku miesiecy moj syn zaczal zgrzytac zebami,w szkole na jej lekcjach"zjadal" olowki,czesto miewal bole brzucha i zaczal zdrapywac paznokcie.Po wizytach u psychologa,postanowilismy dac mu szanse w innej szkole.Poszedl na jeden dzien proby i juz zostal.W jego "starej"szkole, pani nie zadala sobie nawet trudu,zeby przedstawic nowego ucznia(moj syn dolaczyl do grupy,ktora juz sie znala z zerowki). W nowej szkole zostal cieplo przyjety.Jedynym problemem jest to ,ze teskni za kolegami ale spotykamy sie z nimi po lekcjach no i oczywiscie, nowe wyzwanie, musi nawiazac nowe przyjaznie.Pisze to takze jako przestroge,aby bacznie obserwowac nasze pociechy bo one wysylaja nam sygnaly-oby ich nie przegapic.Jestem tez rozczarowana,bo najwazniejsza cecha nauczyciela powinna byc EMPATIA.
Pozdrawiam
M
Ogląda profil użytkownika      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: