Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Sześciolatki uratują podstawówki?

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.01.2008Radni z komisji edukacji uważają, że szkoły podstawowe nie powinny być pochopnie zamykane, bo minister edukacji chce posłać sześciolatków do szkół. Miasto nie wycofuje się z pomysłu połączenia SP 5 i SP 61 i liczy sześciolatków.

Pierwsze sześciolatki naukę w szkole mogłyby rozpocząć już we wrześniu 2008 r. (o wysłaniu dzieci do szkoły decydowaliby rodzice). Obowiązkowo wszystkie rozpoczęłyby naukę w 2011. Zdaniem radnych z komisji edukacji, za rok lub dwa może się okazać, że w Szczecinie brakuje szkół. Dlatego nie chcą zgodzić się na pomysł połączenia SP 5 na ul. Królowej Jadwigi i SP 61 przy ul. 3 Maja. Radni z komisji edukacji odwołali nawet sesję wyjazdową w podstawówkach.

- Nie ma sensu tam jechać, bo wszystko wskazuje na to, że pomysł zostanie wycofany. Na 90 proc. możemy powiedzieć, że szkoły nie zostaną połączone - mówił radny Paweł Bartnik. - W jednej szkole wszystkie dzieci na pewno się nie zmieszczą.

Miasto zaprzecza jednak, że pomysł połączenia podstawówek upadł.

- Liczymy sześciolatki i analizujemy sytuację - tłumaczy Robert Grabowski z biura informacji UM. - Od pomysłu połączenia SP 5 i SP 61 na razie nie odstępujemy. Jak poznamy wyliczenia, to zastanowimy się nad ewentualną zmianą rejonów szkół.

Radni odwiedzili wczoraj Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 1 na ul. Kolumba (203 uczniów), który miasto chciało przenieść do budynków po zlikwidowanej SP 5 na ul. Królowej Jadwigi. Uznali, że Wyspa Jaskółcza, na której znajduje się szkoła, jest dla miasta bardzo atrakcyjna i mogłaby być lepiej zagospodarowana. Dyrektorka szkoły zgadza się na przeniesienie placówki, ale na dobrych warunkach.

- Nowa szkoła musi mieć lokalizację w centrum, blisko dworca i przynajmniej taką samą bazę - mówi Bożena Połom-Malinowska, dyrektorka ZSZS nr 1. - Nie wyobrażam sobie, by została połączona z inną szkołą specjalną.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net