Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Strajk nauczycieli

Szczeciński Informator Edukacyjny, 29.05.2007W kilkudziesięciu szczecińskich szkołach od 8 do 10 odbył strajk ostrzegawczy. Nauczyciele żądają podwyżek. Według danych ZNP do akcji przystąpiło 60 placówek, kolejnych 40 przyłączyło się do akcji wywieszając flagi.

- To strajk ostrzegawczy, który ma zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia nakładów na oświatę - powiedziała Polskiemu Radiu Szczecin Maria Świerczek, przewodnicząca ZNP w Szczecinie. Nauczyciele z placówek szkolno-wychowawczych i przedszkoli nie strajkują, ale solidaryzują się z protestującymi.

Decyzję o przystąpieniu do strajku poprzedziły spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim i wicepremierem, ministrem edukacji Romanem Giertychem. Kolejne rozmowy zaplanowano na przyszłą środę.

ZNP domaga się zwiększenia nakładów na edukację, 20-procentowego podwyższenia płac nauczycieli, zachowania możliwości przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejsze emerytury na dotychczasowych zasadach do 2011 r., objęcia emeryturami pomostowymi nauczycieli urodzonych po 1969 r. oraz prowadzenia przez rząd dialogu ze związkiem nie tylko pod groźbą strajku.

źródło: Polskie Radio Szczecin


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE (2)


misiaczek 
dodano: 31.05.2007, godz. 09.24 
Znowu nie będzie lekcji??

aligator 
dodano: 29.05.2007, godz. 12.20 
SUper!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net