Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nie zgadzamy się na wlewanie mleka do butów

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.01.2008Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7 na Warszewie zagroziła uczniom, że jeżeli nadal będą zaśmiecać korytarze i robić głupie ,,mleczne" dowcipy, zabroni im picia mleka z kartoników.

Uczniowie mleko otrzymują bezpłatnie w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Doskonałe mleko". Codziennie, każdy z 370 uczniów dostaje mleko w higienicznie zamkniętym kartoniku jednorazowego użytku o pojemności 0,25 l. Dzieci z klas 1-3 piją mleko w klasach z nauczycielami, pozostali uczniowie podczas przerw.

Po kilku miesiącach (szkoła bierze udział w akcji od października) okazało się, że uczniowie nie wyrzucają opakowań do koszy na śmieci, zostawiają kartoniki pod ławkami, na oknach i kaloryferach, oraz rozlewają mleko na podłodze. Dyrektorka zagroziła, że jeżeli uczniowie nie zmienią zachowania, mleka w szkole nie będzie. - W szkole brakuje koszy na śmieci. Będziemy je uzupełniać - przyznaje Henryka Skarżyńska-Judkowiak, dyrektorka SP 7. - Nie możemy jednak zgodzić się na to, by uczniowie wlewali sobie mleko do obuwia i rozlewali je na korytarzach. Mokre posadzki są niebezpieczne i mogą być przyczyną wypadków.

O pomoc w zdyscyplinowaniu uczniów dyrektorka zgłosiła się do rodziców. Na stronie internetowej opublikowała apel, by porozmawiali ze swoimi dziećmi na temat ,,kultury spożywania posiłków". Pogadanki z uczniami zostały przeprowadzone także podczas godzin wychowawczych. W szatni został wprowadzony zakaz jedzenia i picia.

- Nie uciekamy od problemu i nie udajemy, że go nie ma. Nie wiem, czy rodzice rozmawiali z dziećmi, ale od czasu pojawienia się komunikatu na stronie internetowej, obserwujemy poprawę - mówi Skarżyńska-Judkowiak. - O tym, czy dzieci nadal będą brały udział w akcji picia mleka, zdecyduję wspólnie z radą rodziców.

Ogólnopolską kampanię picia mleka w szkole organizuje fundacja ,,Mleko dla szkół. Mleko dla zdrowia". Może do niej przystąpić każda szkoła.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net