Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nauczyciele pojadą protestować

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 11.01.2008300 nauczycieli ze Związku Nauczycielstwa Polskiego z Zachodniopomorskiego weźmie udział w manifestacji w Warszawie.

Manifestacja ZNP przeciwko polityce oświatowej rządu odbędzie się 18 stycznia w Warszawie. Zachodniopomorskie ZNP wyśle tam sześć autokarów z nauczycielami z całego województwa. Chodzi o podwyżki, ale nie tylko.

- Z zapisów budżetu wynika, że nauczyciele dostaną średnio 10-procentową podwyżkę - tłumaczy Jarosław Czarnowski, wiceprezes ZNP okręgu zachodniopomorskiego. - Żądamy, by płaca nauczyciela stażysty wzrosła o 50 procent.

Obecnie nauczyciel stażysta zarabia 1218 zł brutto. ZNP chce, by w przeciągu dwóch-trzech lat ich wynagrodzenie wzrosło do 1826 zł. Wzrosnąć miałyby także pensje nauczycieli kontraktowych, mianowanych i dyplomowanych. ZNP nie chce się zgodzić także na likwidację kuratoriów oświaty i zerówek oraz zwiększenie wymiaru godzin pracy nauczycieli. Związek domaga się utrzymania korzystnych dla nauczycieli zasad przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net