Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Radni pytają o przyszłość szkół

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 14.01.2008Członkowie komisji edukacji rady miasta, żądają od władz miasta ujawnienia planu restrukturyzacji szczecińskiej oświaty.

O rozpisanym na kilka lat scenariuszu zmian w siatce szkół powiedziała "Gazecie" na początku stycznia dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta - Lidia Rogaś. Nie chciała jednak zdradzać jego założeń. Tłumaczyła, że miasto boi się "niepokojów" wśród nauczycieli i rodziców. Utajnienie miejskich planów skrytykowali kurator Maciej Kopeć (i radny miejski) oraz szef komisji edukacji Paweł Bartnik. Teraz oficjalnie ujawnienia tych planów zażądała komisja edukacji rady miasta.

- Spodziewam się, że odpowiedź będzie taka, jaką już otrzymałem nieoficjalnie. Czyli, że to plan znany nam z 2004 roku, tylko z modyfikacjami - mówi Paweł Bartnik.

Radnych ciekawi właśnie sposób modyfikacji tego planu. Jednogłośnie przyjęli więc wniosek Macieja Kopcia, by miasto go publicznie przedstawiło przed komisją edukacji. - Mnie nie interesuje, czy to plan z 2004 roku czy nie, chcę wiedzieć o czym mówi pani Lidia Rogaś - podkreśla Maciej Kopeć. - Co ze szkołami SP 21 i SP 36, czy nadal są przeznaczone do likwidacji, czy nie. To samo dotyczy sprawy SP 54.

Radni czekają także na informację, czy w podstawówkach wystarczy miejsc dla pierwszoklasistów - we wrześniu tego roku naukę mogą rozpoczynać już sześciolatkowie. Magistrat nie ma jeszcze tych danych. - W skali miasta więcej dzieci będzie opuszczało szkoły, niż przychodziło, ale inaczej wygląda to w poszczególnych podstawówkach, m.in. SP 61 i SP 5, które są w planie restrukturyzacji - mówi Bartnik. - Jeśli to prawda, to trzeba zrezygnować z tej części planów miasta.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net