Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Elżbieta Masojć mówi, które szkoły ocaleją

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.01.2008Szkoły do zamknięcia: SP 36 - w przyszłym roku, SP 54 - w 2010 r., SP 2 - w 2013 r.

Wiceprezydent Elżbieta Masojć przedstawiła wczoraj ostateczne punkty restrukturyzacji szkół, które w postaci uchwał będą dyskutowane na sesji rady miasta w lutym.

W ciągu pięciu lat miasto zamierza zamknąć trzy szkoły podstawowe. Najwięcej emocji budzi ponowna próba zamknięcia SP 36 przy ul. Wojciechowskiego oraz uspołecznienia SP 21 na os. Głębokim. Rok temu uchwały o ich zamknięciu zablokował kurator Maciej Kopeć. Teraz może się okazać, że szkoły nie będą miały w kuratorze obrońcy, bo wczoraj Maciej Kopeć zrezygnował z pełnionej funkcji.

- To są inne uchwały i zakładają, że szkoły zostaną zlikwidowane za rok - tłumaczyła Masojć. - Ponowne przygotowanie tych uchwał nie ma nic wspólnego ze zmianą kuratora.

Miasto chce, by w 2009 r. dzieci z SP 36 zostały przeniesione do SP 68 przy ul. Zakole. W budynku przy ul. Wojciechowskiego pozostanie Gimnazjum nr 34. W tym samym roku uspołeczniona miałaby zostać SP 21. Dodatkowe oddziały dla dzieci niepełnosprawnych, które obecnie uczą się w SP 21, mają powstać w SP 45 przy ul. Benesza i SP 63 przy ul. Grodzkiej.

Kontrowersje budzi także projekt wygaszenia do 2010 r. SP 54 przy ul. Obrońców Stalingradu. Dzieci z ,,Króla Maciusia" zostaną podzielone pomiędzy SP 5 na ul. Królowej Jadwigi, SP 63 przy ul. Grodzkiej i SP 64 przy ul. Rayskiego. Miasto rozważa także możliwość przeniesienia ,,Króla Maciusia" w całości do SP 5.

Miasto zapowiada, że wszyscy nauczyciele ze zlikwidowanych placówek dostaną propozycję pracy. Jeżeli jednak nie zdecydują się na przeniesienie, mogą liczyć na odprawy.

Co jeszcze ma się zmienić?

Na bazie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 (ul. Rydla) oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej powstanie Centrum Kształcenia Sportowego. Wchodzące w skład ZSO nr 8 Gimnazjum nr 13 i XVI LO zostaną przekształcone w placówki z oddziałami sportowymi. W szkole na ul. Mazurskiej pozostaną jedynie klasy sportowe.

Szkoły muzyczne nie zostaną połączone. Szkoła popołudniowa pozostanie przy al. Wojska Polskiego, a w szkole podstawowej muzycznej przy ul. Bol. Śmiałego zostaną otwarte dwie dodatkowe klasy pierwsze. Nie zostanie utworzona szkoła muzyczna II stopnia. SP 2, która istnieje ze szkołą muzyczną w jednym budynku, miałaby zostać wygaszona do 2013 r.

We wrześniu 2009 r. zostaną połączone szkoły specjalne. Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych opuści Wyspę Jaskółczą i zostanie przeniesiony do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 na ul. Jagiellońskiej.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net