Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Maciej Kopeć pożegnał się z kuratorium

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 30.01.2008Kierowałem się prawem i zdrowym rozsądkiem, bo czasami ministerstwu edukacji go brakowało - tak podsumował we wtorek swoją półtoraroczną pracę odchodzący kurator Maciej Kopeć.

Ostatni raz pójdzie do pracy w czwartek. Ma miesiąc wypowiedzenia. Potem powinien wrócić na etat do XIII LO, skąd odszedł na urlop obejmując stanowisko kuratora. - Ale nie wiem, czy powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki - stwierdził wczoraj.

Podsumowując swoją kadencję podkreślił, że wszystkie typy szkół w naszym województwie osiągnęły w tym czasie lepsze niż wcześniej wyniki w egzaminach zewnętrznych. Stwierdził, że nie można mu zarzucić upolitycznienia stanowiska (co sugerował prezydent Szczecina komentując negatywną opinię kuratora w sprawie likwidacji niektórych szkół). - Wydałem 90 opinii na temat likwidacji szkół i placówek oświatowych, z czego tylko cztery były negatywne - podkreślił Kopeć. - W poniedziałek otrzymałem pismo z resortu edukacji, który podtrzymuje moje "nie" dla przenoszenia szkół specjalnych z ul. Kolumba.

Kopeć podkreślił, że cały czas kierował się "zdrowym rozsądkiem". - Bo czasem w MEN go brakowało - przyznał, odnosząc się do pomysłów byłego ministra Romana Giertycha.

Po odejściu Macieja Kopcia wojewoda ogłosi konkurs na nowego kuratora. Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na to stanowisko jest członek PO i zastępca burmistrza Nowogardu Artur Gałęski.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net