Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Los SP 36 wciąż nieprzesądzony

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 02.02.2008Jaka czeka przyszłość SP 36 i szkoły specjalne zawodowe? Nie wiadomo. Radni z komisji edukacji i kultury po raz kolejny nie wydali opinii w sprawie uchwał przygotowanych przez wydział oświaty

Tydzień temu nie zajęli stanowiska w sprawie likwidacji ,,Maciusia" (SP 54 przy ul. Obrońców Stalingradu). Zabrakło im informacji, co dalej z działką po szkole.

Wczoraj dyskusja trwała sześć godzin. Radni mieli zaopiniować uchwały o połączeniu szkół specjalnych zawodowych (Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 1 na Wyspie Jaskółczej ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym nr 2 przy ul. Jagiellońskiej - wspólna szkoła miałaby mieścić się przy ul. Jagiellońskiej) oraz likwidacji SP 36 przy ul. Wojciechowskiego. Rok temu wyrazili na to zgodę, jednak plany miasta zablokował kurator Maciej Kopeć. Tym razem wątpliwości było więcej.

- Nie wiadomo dokładnie, ile dzieci upośledzonych będzie w przyszłych latach. Miasto nie odpowiedziało także na pytanie, co zamierza zrobić z Wyspą Jaskółczą - tłumaczył, już jako radny, Maciej Kopeć.

- Moja placówka nie jest przygotowana na przyjęcie ponad stu uczniów - tłumaczył Adam Wygemann, dyrektor SOSW nr 2. - W szkole byłoby ich ponad 300 uczniów. Nagromadzenie takiej ilości dzieci z różnymi dysfunkcjami doprowadzi do regresu na wielu płaszczyznach. Zwiększy się agresja tych dzieci i drastycznie spadnie poziom kształcenia.

Wątpliwości związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły wciąż budzi pomysł likwidacji SP 36 (projekt zakłada przeniesienie uczniów do SP 68 przy ul. Zakole).

Po sześciu godzinach rozmów, radni zaproponowali wspólne spotkanie z nauczycielami ze szkół przewidzianych do likwidacji i pracownikami wydziału oświaty. Czasu zostało jednak niewiele. Uchwały miasta muszą zostać zaopiniowane przez komisję jeszcze w lutym (25 lutego zostaną poddane pod głosowanie podczas sesji rady miasta).

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net