Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Karaoke między lekcjami

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 05.02.2008Uczniowie szkół salezjańskich przy ul. Ku Słońcu między lekcjami organizują konkurs karaoke. - Okazuje się, że przerwa może być ciekawa. Zabawa jest wyśmienita - mówi ks. Dariusz Łokietek

To już kolejny pomysł na wypełnienie długiej przerwy. W ubiegłym roku uczniowie szkół salezjańskich prezentowali układy choreograficzne. Tańce na korytarzu cieszyły się taką popularnością, że młodzieżowa rada szkoły postanowiła kontynuować zabawę. Tym razem zaproponowała kolegom i koleżankom, by publicznie zaprezentowali swoje talenty wokalne.

- Podczas tańców w holu przy wejściu zbierała się cała szkoła. Uczniowie chcą bawić się dalej, a nam to odpowiada, bo szkoła ma być miejscem radości - mówi ks. Dariusz Łokietek, dyrektor szkoły. - Okazuje się, że przerwa może być ciekawa. Uczniowie integrują się, a zabawa jest wyśmienita.

Konkurs szkolnego karaoke rozpoczął się 28 stycznia. Do ferii każda klasa zaśpiewa jedną piosenkę, którą wcześniej wylosowała. O tym, kto znajdzie się w wielkim finale, zadecyduje szkolne jury. Wczoraj, na przerwie o godz. 10.35 zaprezentowały się dwie klasy z gimnazjum - IIIa i IIc. Zaśpiewali ,,Dumkę na dwa serca" oraz ,,It's My Life" z repertuaru grupy John Bon Jovi. W kilka minut korytarz zapełnił się uczniami. Refren utworów śpiewali już wszyscy, bo słowa piosenek były wyświetlane na ekranie z rzutnika multimedialnego.

- Atmosfera jest jak w jakimś lokalu, a nie w szkole. My śpiewałyśmy kwestie Edyty Górniak, a chłopacy Mietka Szcześniaka - mówiła Klaudia Leśniak z IIIa. - Dzięki temu niektórzy dowiedzieli się, że jest to piosenka z ,,Ogniem i mieczem".

- Trudno się śpiewało utwór Bon Jovi, bo jest w języku angielskim. Wszyscy znają refren, a ze śpiewaniem zwrotek jest już gorzej - mówił Axel Kołacz z IIc. - Pani od angielskiego pomagała nam w przygotowaniach. Pracowaliśmy nad wymową.

W opinii uczniów i nauczycieli, do tej pory najlepiej zostały zaśpiewane utwory ,,Baśka" Wilków i ,,Jesteś szalona" grupy Boys. Finał konkursu karaoke, w którym weźmie udział pięć najbardziej rozśpiewanych klas, odbędzie się po feriach.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net