Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Licealiści planują kariery w halach MTS

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 07.02.2008Sześć szkolnych autokarów m.in. z Gorzowa, Pyrzyc, Stargardu i Barlinka w środę z samego rana przywiozło młodzież na Giełdę Edukacja i Praca "Kariera" w Szczecinie

Licealiści planują kariery w halach MTS
Największa impreza edukacyjna w regionie rozpoczęła się wczoraj, a zakończy dziś o godz. 17. W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich na młodych ludzi, głównie tegorocznych maturzystów, czekają specjaliści od rekrutacji z państwowych i prywatnych uczelni, ale też doradcy zawodowi, przedstawiciele urzędów pracy, organizatorzy warsztatów przygotowujących do zawodu.

- Od rana zgłaszają się grupy z różnych miejscowości zainteresowane nie tylko ofertami szkół, ale też udziałem w warsztatach i pokazach - informuje Magdalena Błaszczyk organizator imprezy. - Jeśli zainteresowanie utrzyma się, spodziewamy się ok. 4 tys. odwiedzających.

Jedną z atrakcji giełdy jest możliwość zbadania predyspozycji zawodowych za pomocą tzw. testu Hollanda (pomaga m.in. ustalić, jaki typ osobowości ma badany - czy jest realistą, badaczem, artystą, społecznikiem, przedsiębiorcą, czy człowiekiem działającym konwencjonalnie; półtoragodzinny test przeprowadzono wczoraj na 23 osobach).

Duże zainteresowanie wśród odwiedzających budzi oferta University of Bedfordshire z Luton w Wielkiej Brytanii.

- Interesują mnie studia za granicą - tłumaczy pierwszoklasista z gorzowskiego LO II Remigiusz Jaśkiewicz. - Dziś po raz pierwszy miałem okazję zasięgnąć informacji bezpośrednio u przedstawiciela brytyjskiej uczelni. Mam dobre oceny, więc warunki naboru mnie nie przestraszyły. Muszę tylko zrobić certyfikat albo zdać specjalny egzamin przygotowany przez szkołę.

Zachodniopomorską młodzież kuszą też ofertami uczelnie z Poznania.

- Bo Szczecin jest z nami świetnie skomunikowany - wyjaśnia Rafał Zielewicz z poznańskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości. - Coraz więcej osób decyduje się na studia "dojazdowe", oszczędzając na zakwaterowaniu. Można też studiować przez internet, co dodatkowo ogranicza konieczność zjawiania się na uczelni.

Przy stoisku WSZB spotkaliśmy 18-letnią Agatę, która za kilka miesięcy skończy naukę w szczecińskim liceum. - Pytałam o zasady rekrutacji, ale też o wysokość opłat i ewentualne stypendium - mówi. - Okazuje się, że mogę pozyskać pieniądze z kilku źródeł, m.in. ze specjalnego funduszu dla najzdolniejszych.

Dwudniowej giełdzie towarzyszą wykłady, seminaria, warsztaty dla nauczycieli i uczniów. Swoją ofertę prezentują też firmy świadczące usługi pośrednictwa pracy oraz instytucje i przedsiębiorstwa, które szukają pracowników.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net