Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Krzystek zaprasza do okrągłego stołu

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.02.2008Trudno jest mi zaakceptować rozmowę o szczecińskiej oświacie w atmosferze ulicznej debaty, gdzie dominują emocje, często podsycane niemerytorycznymi argumentami - napisał prezydent Piotr Krzystek w liście otwartym, który wczoraj po południu rozesłany został do szczecińskich mediów.

Krzystek w liście proponuje oświatowy okrągły stół, czyli debatę, w której, jak można się domyślać, oprócz reprezentantów Urzędu Miasta zasiądą dyrektorzy objętych planem wygaszania szkół, a także np. działacze Szczecińskiego Komitetu Obrony Dzieci, którzy w środę zorganizowali manifestację przeciwko władzom Szczecina i zapowiedzieli zorganizowanie referendum w sprawie odwołania Piotra Krzystka.

- Czekaliśmy na to zaproszenie - mówi Agnieszka Sielicka z SKOD, mama dziecka, które uczy się w SP nr 36 (szkoła objęta planem likwidacji.) - Ale mamy kilka warunków co do uczestników tych rozmów: po pierwsze, musi w nich wziąć udział osobiście prezydent Krzystek. Chcemy też, aby wysłuchano głosu rodziców, nauczycieli, radnych osiedlowych, radnych z komisji oświaty, żeby był ktoś z kuratorium i przedstawiciele szkół muzycznych i sportowych.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net