Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Naucz się inwestować i wygraj 10 000 zł

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 11.02.2008Jesteś uczniem gimnazjum, liceum bądź technikum? Sprawdź w konkursie ekonomicznym "Moje finanse - Z klasy do kasy", czy masz rękę do pieniędzy. Możesz wygrać 10 tys. zł

Już po raz piąty - 4 marca - ruszy konkurs szkolny "Moje finanse - Z klasy do kasy". Tak jak dotychczas, konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. W pierwszej - internetowej - części sprawdzimy talent inwestycyjny uczestników. Ich zadaniem będzie jak najlepsze ulokowanie wirtualnych 100 tys. zł. Ci, którzy po sześciu tygodniach inwestowania w akcje, waluty, obligacje, fundusze inwestycyjne, lokaty i złoto osiągną największy zysk, spotkają się 21 kwietnia na półfinałach regionalnych. Zwycięskie zespoły z całej Polski staną w szranki 26 kwietnia podczas finału w Warszawie. O tym, kto wirtualne 100 tys. zmieni w rzeczywiste 10 tys. zł, ostatecznie zdecyduje wiedza ekonomiczna.

Dla uczestników konkursu, a także dla ich nauczycieli i szkół, przewidzieliśmy bardzo atrakcyjne nagrody. Ich pula przekroczyła w tym roku 200 tys. zł.

Podczas ubiegłej edycji w konkursie wzięło udział w całej Polsce ponad 50 000 uczniów. W niektórych szkołach grało po kilkadziesiąt zespołów. Rekrutacja do obecnej edycji konkursu zakończy się dopiero 27 lutego, jest więc zatem sporo czasu, by poprawić wynik Piotra Tomy, nauczyciela z Andrychowa, który zachęcił już do gry aż 49 zespołów. W zeszłym roku pod jego opieką zagrało 39 drużyn, a szkoła, w której uczy pan Toma wygrała 5 tys. zł. Zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji!

Na stronie www.gazeta.pl/zkdk znajdują się szczegółowe informacje dla uczniów i nauczycieli oraz regulamin konkursu.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net