Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Do pierwszej w nocy rozmawiali o oświacie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.02.2008Czwartkowe spotkanie prezydenta z rodzicami i nauczycielami szkół przeznaczonych do likwidacji nie przyniosły rozwiązań. Krzystek poszedł na drobne ustępstwa. Dziś rozmowy będą kontynuowane

Obrady okrągłego stołu w sprawie oświaty rozpoczęły się w czwartek o godz. 15. Z przerwą w godz. 17-20, potrwały do godziny pierwszej w nocy. Mimo tylu godzin, rozmowy nie przyniosły większych rozwiązań. Prezydent Piotr Krzystek nie wycofał się z żadnej z uchwał dotyczących likwidacji szkół, ale poszedł na drobne ustępstwa. M.in. zapewnił, że nauczyciele ze ZSP Nr 2 przy ul. Bolesława Śmiałego będą zatrudnieni w innych szkołach i obiecał, że znajdzie formułę, żeby Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8 zachował po zmianach imię Karola Wojtyły.

Dziś rozmowy mają być wznowione o godz. 13.30 i będą dotyczyć m.in. przyszłości SP nr 36 i popularnego Maciusia. Obecnie trwa posiedzenie komisji rady miasta ds. edukacji i kultury, które mają opiniować projekty uchwał w sprawie restrukturyzacji szkół.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net