Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Artur Gałęski - prawie kurator

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.03.2008Jego kandydaturę zatwierdziła w piątek komisja konkursowa. Decyzję muszą jeszcze zaakceptować wojewoda i minister edukacji.

Gałęski, członek Platformy Obywatelskiej i obecny zastępca burmistrza Nowogardu, był jedynym kandydatem w konkursie na zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Posiedzenie komisji, które rozpoczęło się w piątek o godz. 10, trwało 3,5 godz. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że po przesłuchaniu kandydata, z 14 jej członków, 12 zagłosowało za Gałęskim.

- To już czwarty konkurs, w którym uczestniczę. Z wypowiedzi kandydata widać, że otarł się już o kuratorium i pracę w samorządzie, zaprezentował wiedzę o oświacie - mówi Adam Zygmunt, szef zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, jeden z członków komisji. - Uważam jednak, że to bardzo niedobre, że w całej zachodniopomorskiej oświacie znalazł się tylko jeden kandydat na kuratora. Gdyby było kilku, byłby to konkurs, a tak widać, jak to stanowisko jest głęboko upolitycznione.

Artur Gałęski nie wypowiada się jeszcze publicznie na temat swojej wizji oświaty. Zapowiedział, że zrobi to, gdy obejmie urząd. Że tak się stanie, może być niemal w stu procentach pewien. Jest na razie, co prawda, tylko zatwierdzonym przez komisję kandydatem, ale trudno się spodziewać, żeby nie zaakceptował go wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Potem zatwierdzić musi go jeszcze minister edukacji. Nowy kurator najpewniej obejmie więc swój urząd jeszcze w pierwszej połowie marca.

Gałęski był już wicekuratorem oświaty, gdy szefem kuratorium był Paweł Bartnik. W Nowogardzie jako zastępca burmistrza zajmuje się teraz sprawami rozwoju lokalnego, obywatelskimi, zdrowiem, kulturą, sportem i oświatą.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net