Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nowy kurator nie przeszkodzi prezydentowi

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.03.2008Nowy kurator, Artur Gałęski, rozpoczyna w poniedziałek urzędowanie. Były kurator Maciej Kopeć wraca do XIII LO w Szczecinie.

Procedura wyboru nowego kuratora przebiegła w ekspresowym tempie. Do konkursu zgłosił się tylko jeden kandydat, Artur Gałęski, członek Platformy Obywatelskiej, zastępca burmistrza Nowogardu. Na wybór kuratora, od momentu zebrania się, komisja ma zgodnie z przepisami 14 dni. Tym razem wystarczyły trzy godziny. Tylko dwóch z 14 członków komisji było przeciwnych kandydaturze Gałęskiego (dodajmy - jedynej kandydaturze). Potem, w ciągu zaledwie dwóch godzin, Gałęski miał już akceptację wojewody i, faksem, ministra edukacji (na to też były dwa tygodnie). Dotychczasowa p.o. kuratora Katarzyna Koszewska została wicekuratorem.

- Gałęski musiał być powołany tak szybko, żeby pani p.o. kurator, która pracowała przecież z Maciejem Kopciem, nie sprzeciwiła się uchwałom o zamiarze likwidacji szkół w Szczecinie - wyjaśniła nam osoba związana z zarządem PO w Szczecinie. - Teraz prezydent miasta może spać już spokojnie.

Artur Gałęski nie ukrywa, że jego stanowisko jest upolitycznione i liczy się z likwidacją tego urzędu w ogóle (zapowiada to szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall). - Chciałbym być ostatnim politycznym kuratorem oświaty - mówił w wywiadzie dla Radia Szczecin Gałęski. Dodał, że tymi sprawami powinni zajmować się pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. - To powinni być specjaliści, audytorzy edukacyjni, którzy będą fachowcami - dodał.

Były kurator Maciej Kopeć także w poniedziałek rozpoczyna nową pracę. Wraca do XIII LO. - Będę uczył historii, tak jak przed pracą w kuratorium - mówi.

Nie będzie jednak wicedyrektorem, a takie stanowisko zajmował w szkole, zanim został kuratorem.

Maciej Kopeć zapowiada, że nadal będzie się interesował oświatą w Szczecinie. Wpływ na to, co się będzie działo ze szkołami, ma jako radny PiS. Kopeć sprzeciwiał się większości projektów restrukturyzacyjnych w szczecińskiej oświacie.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net