Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Muzyczna szuka utalentowanych sześciolatków

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 04.03.2008Nauczyciele Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia jeżdżą po przedszkolach i badają predyspozycje muzyczne szczecińskich sześciolatków.

Szkoła muzyczna szuka utalentowanych dzieci, bo od września przyjmie dwa razy więcej uczniów niż w latach ubiegłych.

Nauczyciele z OSM przy ul. Bolesława Śmiałego odwiedzili już ponad 50 szczecińskich przedszkoli i przesłuchali kilkuset sześciolatków. Badali poczucie rytmu i słuch dzieci.

- Chcemy wyselekcjonować najbardziej utalentowane dzieci - wyjaśnia Katarzyna Dziurdzikowska, wicedyrektorka Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 ds. Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

Muzyczna podstawówka szuka utalentowanych dzieci, bo decyzją radnych miejskich od września OSM I stopnia będzie szkołą samodzielną i przyjmie dwa razy więcej dzieci niż w latach ubiegłych (do tej pory szkoła wchodziła w skład ZSP nr 2; radni zdecydowali, że SP 2 zostanie wygaszona do 31 sierpnia 2014 r.). We wrześniu zostaną utworzone cztery oddziały klas pierwszych. Do szkoły zostanie przyjętych ok. 90 dzieci.

- Musimy mieć pewność, że uda nam się zebrać odpowiednią liczbę pierwszoklasistów - mówi Dziurdzikowska. - Większość rodziców nie ma pojęcia, że taka szkoła istnieje i wiele dzieci, które mają talent, chodzą do zwykłych szkół.

Dlatego szkoła przy ul. Bolesława Śmiałego organizuje w czwartek w godz. od 15 do 18 dzień otwarty.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - mówi Dziurdzikowska. - Rodzice zobaczą, jak wyglądają zajęcia muzyczne, a dla dzieci przygotowaliśmy wiele niespodzianek.

Przesłuchania muzyczne odbędą się w dniach 7-9 maja. Aby dostać się do szkoły muzycznej, sześciolatki będą musiały pozytywnie przejść badanie słuchu, poczucia rytmu oraz pamięci muzycznej. Każde dziecko będzie musiało zaśpiewać przygotowaną piosenkę, wyklaskać rytm i powtórzyć melodię zagraną przez nauczyciela. Wnioski o przyjęcie do szkoły można składać do 30 kwietnia.

W OSM I stopnia dzieci uczą się gry na skrzypcach, fortepianie, wiolonczeli, gitarze, perkusji, flecie, klarnecie, puzonie, harfie, akordeonie i saksofonie. Szkoła ma też dobre wyniki w kształceniu ogólnym, co potwierdziły testy szóstoklasistów w 2007 r.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net