Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jak to jest pisać maturę z języka polskiego?

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 05.03.2008Przekonali się o tym we wtorek uczniowie szczecińskich szkół średnich, którzy napisali próbne egzaminy maturalne

- Szkoły nie miały obowiązku uczestniczenia w tej próbie - mówi Zofia Hrychorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. - Jednak warto było, bo to ostatni termin na sprawdzenie wiedzy.

Na napisanie pracy uczniowie mieli trzy godziny (tak jak podczas prawdziwej matury), w niektórych szkołach były galowe stroje i sprawdzanie dowodów osobistych. W IX LO przy pl. Mariackim uczniowie byli ubrani zwyczajnie, ale do egzaminu podeszli poważnie: ocena będzie brana pod uwagę przez nauczycieli. - Test był łatwiejszy, niż się spodziewałam - mówiła Kaja Prüffer, maturzystka z IX LO. - Trzy godziny to wystarczająco dużo czasu. Najważniejszy będzie sprawdzian w czwartek: piszę biologię, chcę zdawać na medycynę.

- Na teście trzeba mieć dużą wiedzę z gramatyki - stwierdził po wyjściu z sali Radek Bednarski. - Wcześniej nie zwracałem uwagi na środki stylistyczne i funkcje językowe. Na szczęście zostało jeszcze trochę czasu.

Uczniowie mieli wczoraj za zadanie m.in. porównać fragmenty III części ,,Dziadów" i IV Księgi ,,Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Dzisiaj w wybranych szkołach odbędą się próbne matury z języka obcego, a w czwartek z pozostałych przedmiotów. ,,Prawdziwe matury" rozpoczną się 5 maja i potrwają cały miesiąc.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net