Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Remonty w szkołach do końca roku

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 28.08.2007Nie wszędzie remonty szkół skończą się przed pierwszym września. - Prace nie będą jednak kolidowały z funkcjonowaniem placówek - zapewnia magistrat. Na modernizację obiektów miasto wyda ponad 13,5 mln zł.

Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się już w kwietniu, po uchwaleniu budżetu miasta. Do tej pory wyremontowano salę gimnastyczną Liceum Ogólnokształcącego nr 6 przy ul. Jagiellońskiej, wymieniono dach w przedszkolu nr 10 na Pogodnie, zmodernizowano kuchnię w Szkole Podstawowej 35 przy ul. Świętoborzyców i wymieniono okna w SP 45 na ul. Benesza. Obecnie trwają prace w kilkunastu placówkach (m.in. w przedszkolach nr 2, 18, 49, 53, 80, w SP 18 i 53 oraz w Gimnazjum nr 21). W dziewięciu przedszkolach usunięto azbest.

- Remonty, które już trwają zakończą się w pierwszych dniach września - zapewnia Eulalia Fronczak-Raś, kierownik referatu technicznego w Wydziale Oświaty szczecińskiego magistratu. - Część zadań remontowych została dopisana w ostatniej chwili i będzie realizowana w trakcie roku szkolnego. Prace nie będą jednak kolidowały z funkcjonowaniem placówek.

We wrześniu rozpocznie się remont dachu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 na ul. Ofiar Oświęcimia, sanitariatów w Gimnazjum nr 10 na ul. Siemiradzkiego, modernizacja boisk w Zespole Szkół Elektryczno-Energetycznych na ul. Raciborskiej.

W Gimnazjum nr 21 przy ul. Mickiewicza, do którego zostali przeniesieni uczniowie ze zlikwidowanej ,,czwórki" przy al. Piastów, prace remontowe jeszcze się nie zakończyły. Sale lekcyjne są odmalowywane, wymieniane są posadzki, drzwi oraz modernizowane toalety.

- Prace zakończą się w tym tygodniu. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Teraz będziemy mieli o 120 uczniów więcej - mówi Teresa Lisowska, dyrektor Gimnazjum nr 21. - Uczniowie wiedzą już, w jakich klasach będą się uczyć. Organizacyjnie jesteśmy gotowi na nowy rok.

W gimnazjum nr 22 w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kusocińskiego remont potrwa do końca września.

- Od września będziemy mieć dwa razy więcej uczniów. Z regionu zlikwidowanego Gimnazjum nr 25 przyjdzie 200 dzieci - tłumaczy dyrektor Paweł Masłowski. - Wyremontowaliśmy trzy klasy. Jedną powiększyliśmy. Rozpoczęliśmy przebudowę szatni. Nowa, większa powinna być gotowa, zanim rozpocznie się sezon jesienny.

Pod koniec września miasto ogłosi przetarg na remont pomieszczeń po Gimnazjum nr 4 przy ul. Piastów. To tam swoje pracownie ma przenieść Pałac Młodzieży. Na razie Pałac będzie pracował w swoich dotychczasowych siedzibach w willach przy al. Wojska Polskiego. Remont pomieszczeń po gimnazjum potrwa prawdopodobnie do końca roku.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net