Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Konkwistadorzy i flamenco w Gimnazjum 32

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 07.03.2008Wystawy, przedstawienia teatralne, pokaz tańca flamenco oraz spotkanie z radcą Ambasady Hiszpanii - tak będzie wyglądał Dzień Kultury Hiszpańskiej w Gimnazjum nr 32 przy ul. Kopernika

W gimnazjum wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 we wrześniu 2006 r. powstały pierwsze w Szczecinie klasy dwujęzyczne z językiem hiszpańskim.

- Zależy nam na tym, by nasi uczniowie nie uczyli się tylko języka. Równie ważne jest, by poznawali literaturę, kino, sztukę i zwyczaje iberyjskie - mówi Beata Misiak, dyrektorka gimnazjum.

Dzień Kultury Hiszpańskiej rozpocznie się dziś o godz. 10.45 prelekcją pod tytułem ,,Konkwistadorzy i tubylcy", którą w języku hiszpańskim wygłosi nauczyciel historii. W południe zostanie otwarta wystawa ,,Moje pamiątki z Hiszpanii". Część imprezy otwarta dla wszystkich szczecinian rozpocznie się o godz. 17. Gimnazjaliści zaproszą gości na "wycieczkę" po Andaluzji i zaprezentują taniec flamenco. Będzie można obejrzeć także sztukę teatralną na podstawie dzieł hiszpańskiego poety i dramaturga Federico Garcii Lorci.

Gościem honorowym będzie radca ds. edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce - Felix Herroro Casrillo. Wręczy on stypendia za osiągnięcia w nauce najlepszym uczniom (dwoje gimnazjalistów otrzyma po 600 euro).

Gimnazjum nr 32 jest jedną z 16 "hiszpańskich" szkół w całym kraju. Po zakończeniu nauki w gimnazjum, uczniowie będą mogli kontynuować naukę w klasie dwujęzycznej XIV Liceum Ogólnokształcącego, a potem zakończyć ją uzyskaniem honorowanego w Hiszpanii świadectwa maturalnego.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net