Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Wolszczan 2008. Jeszcze tydzień na rejestrację

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.03.2008Nie tylko indeks, wycieczka do Brukseli czy cenne książki będą nagrodami w konkursie dla najzdolniejszych licealistów Wolszczan 2008. To już ostatnie dni, kiedy można zgłosić się do prestiżowego konkursu, który współorganizują ZCE i kuratorium oświaty

- Zgłaszają się nawet osoby prywatne, które chcą ufundować nagrody, bo uznają, że warto, by młodzież sprawdzała się w prestiżowych imprezach - mówi Alicja Zalewska-Kubiak, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego. ZCE w imieniu miasta Szczecin razem z kuratorium oświaty organizują dziewiątą już edycję konkursu. Patronem jest "Gazeta Wyborcza".

Wolszczan 2008 ma wyłonić wszechstronnie utalentowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy łączą talent z praktycznymi umiejętnościami. Takich, którzy swobodnie radzą sobie w wielu dziedzinach wiedzy i znają co najmniej jeden język obcy.

- Zwycięzca będzie mógł wybrać indeks Pomorskiej Akademii Medycznej, Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Rolniczej, Politechniki Szczecińskiej lub Politechniki Koszalińskiej. Te uczelnie już zaoferowały nam miejsca - mówi Zalewska-Kubiak.

Podczas eliminacji (5 kwietnia) uczniowie pisać będą test przygotowany przez naukowców z zachodniopomorskich uczelni i nauczycieli. Aby uczniowie z części dawnego koszalińskiego nie musieli jechać aż do Szczecina, eliminacje odbędą się w dwóch miejscach: w Szczecinie w ZCE przy ul. Hożej 6 i w Koszalinie w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Chełmońskiego 7.

Dwudziestu najlepszych awansuje do ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia. Finaliści będą musieli przedstawić się podczas autoprezentacji - powiedzieć, kim są, dokąd zmierzają. Potem przyjdzie kolej na sprawdzenie wiedzy w czterech pracowniach: humanistycznej, politechnicznej, przyrodniczej i językowej.

Kandydaci muszą zarejestrować się do 25 marca. Kartę zgłoszeniową (pobrać ją można ze stron organizatorów i "Gazety Wyborczej") przesłać należy do ZCE pocztą lub faksem pod numer tel. 091 44 20 516. Zgłosiło się już ok. 50 osób.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net