Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Czy prezydent Szczecina zatrzyma młodych?

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 17.03.2008Debata młodych z prezydentem Piotrem Krzystkiem rozpocznie uniwersytecki program pomocy studentom w planowaniu przyszłości zawodowej ,,Drogowskazy Kariery".

Debaty, warsztaty i szkolenia potrwają do końca marca.

W poniedziałek o godz. 10, w Starej Auli wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania US przy ul. Mickiewicza, prezydent Szczecina będzie namawiał studentów, by po zakończeniu nauki nie wyjeżdżali za granicę lub do innych miast.

- Liczymy na to, że prezydent przekona młodych, że warto zostać w Szczecinie i rozpocząć karierę tu na miejscu - mówi Maciej Jankowski z Niezależnego Zrzeszenia Studentów, które organizuje akcję. - To ważne, by usłyszeli o tym, że nie trzeba wyjeżdżać, właśnie od prezydenta.

We wtorek uczestnicy kolejnej debaty (wydział informatyki PS, godz. 10), będą zastanawiać się, jakie jest zapotrzebowanie na konkretne specjalności i kierunki studiów oraz czy programy nauczania są do oczekiwań rynku dostosowane. Przedstawiciele władz miasta będą musieli odpowiedzieć studentom na konkretne pytanie: "Czy w Szczecinie powstanie dolina krzemowa?".

W środę, w auli wydziału humanistycznego, odbędzie się ostatnia debata pod tytułem "Licencjat i co dalej?". Tym razem, ze studentami będą rozmawiać rektorzy Uniwersytetu Szczecińskiego i Politechniki Szczecińskiej.

Po każdej debacie, do godz. 17, odbywać się będą bezpłatne warsztaty i szkolenia dla studentów. W ramach akcji został uruchomiony portal internetowy www.drogowskazykariery.pl, na którym znajduje się m.in. internetowa baza praktyk dla studentów.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net