Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szkoły do likwidacji, ale nabór musi być

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 25.03.2008Ani rodzice, ani likwidowane szkoły nie wiedzą, co robić - prowadzić nabór, czy nie. Ostateczna decyzja o restrukturyzacji oświaty zapadnie bowiem dopiero 7 kwietnia - zaledwie cztery dni przed końcem naboru.

Nabór do szkół podstawowych i gimnazjów rozpoczął się 19 marca.

- Nikt nie potrafi wytłumaczyć mi, do której podstawówki mam zapisać syna - żali się pan Andrzej, który mieszka w rejonie przewidzianej do likwidacji SP 36. - Wszyscy wiedzą, że SP 36 zostanie zamknięta, ale mimo to nie mogę zapisać dziecka do SP 68 jako do szkoły rejonowej. Nikt nie wie, co robić.

25 lutego szczecińscy radni poparli prezydenckie uchwały o zamiarze wygaszenia SP 2 przy ul. Bolesława Śmiałego oraz SP 21 na os. Głębokim (SP 2 ma zostać zamknięta w 2014 r., a SP 21 w 2009). Radni zgodzili się także na zamknięcie od września tego roku SP 36 i Gimnazjum nr 28 na os. Arkońskim. Dzieci z SP 36 przy ul. Wojciechowskiego zostaną przeniesione do SP 68 przy ul. Zakole, a uczniowie z Gimnazjum nr 28 przy ul. Zakole zostaną przeniesieni do Gimnazjum nr 34, które dzieli budynki z SP 36). Przed ostatecznym głosowaniem radnych, uchwały musi zaopiniować jeszcze kurator. Głosowanie radnych - 7 kwietnia.

Informacja o tym, że szkoły są planowane do likwidacji, pojawiła się na stronie naboru dopiero w piątek po południu (choć nabór trwa od środy). Rodzice nie wiedzą, do której szkoły mają zapisać dzieci i dzwonią do szkół. W szkołach jednak też nie wiedzą, co robić.

- Nie wiemy, jaka będzie decyzja radnych i ile otworzymy oddziałów - usłyszeliśmy w sekretariacie SP 68 i Gimnazjum nr 28. - A to wiąże się z całą organizacją pracy szkoły. Rodzicom tłumaczymy, by zapisywali dzieci w swoich rejonach. Jak się coś zmieni, to zostaną poinformowani.

Jeżeli radni ostatecznie poprą pomysły prezydenta, uczniowie zapisani do zlikwidowanych szkół automatycznie zostaną przepisani do innych. Dyrektorka wydziału oświaty Lidia Rogaś zapewnia, że wszyscy rodzice, którzy zapiszą dzieci do SP 36 i Gimnazjum nr 28, zostaną o zmianach poinformowani na piśmie.

- Rodzice mogą zapisywać dzieci do swoich szkół, a sekretarki powinny ich informować, że szkoły są przewidziane do likwidacji - tłumaczy Rogaś. - Do czasu podjęcia decyzji nabór musi przebiegać, jakby nic nie miało się zmienić.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net