Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Remont kamienicy godny szkoły artystów

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 31.03.2008Zakończyła się trwająca dwa lata rewitalizacja zabytkowego budynku Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej przy ul. Kolumba.

Prace w kamienicy przy ul. Kolumba, w której od 10 lat mieści się prywatna uczelnia, trwały dwa lata. Wymieniono okna, stropy, elewacje wewnętrzne i zewnętrzne, izolacje oraz dach i posadzki. Wykonano podjazd dla niepełnosprawnych, zrekonstruowano sztukaterie na suficie i elewacji zewnętrznej.

Kamienicę wybudowano w 1885 r. - To jedna z najstarszych neorenesansowych kamienic w Szczecinie - mówi Małgorzata Jankowska, miejski konserwator zabytków. - Największą wartość ma zachowany oryginalny układ pomieszczeń i portiernia, jakiej w Szczecinie w innych kamienicach nie zobaczymy.

Z remontu budynku WSSU, w której uczy się 220 studentów, zadowolona jest także rektor szkoły Maria Radomska-Tomczuk.

- Studenci z Europy przyjeżdżający do nas na wymianę byli zachwyceni poziomem zajęć. A nam było wstyd, że musieliśmy przyjmować ich w zdewastowanym budynku - mówi.

Renowacja kosztowała ponad 2 mln zł. 1,2 mln zł udało się pozyskać ze środków unijnych. 166 tys. pochodziło z budżetu państwa, a pozostałe 660 tys. zł dołożyło miasto.

- To element większej układanki, zaczyn akademii artystycznej w Szczecinie - mówił prezydent Piotr Krzystek. - Przedsięwzięcie wpisuje się w plany rewitalizacji terenów nad Odrą i na Kępie Parnickiej.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net