Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Chłopiec chory na hemofilię nadal bez szkoły

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 31.08.2007Kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego bardzo zdolny, ale chory Piotrek z podszczecińskiego Zieleniewa nadal jest bez szkoły. Dyrektor elitarnego Gimnazjum nr 16 nie chce go przyjąć. Dzisiaj w tej sprawie rodzice spotkają się z wiceprezydent Elżbietą Masojć.

Piotrek zdał przed wakacjami egzamin do klasy matematycznej i był na liście przyjętych. Jednak gdy szkoła dowiedziała się o chorobie, dyrektor Cezary Urban poinformował rodziców, że nie może wziąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo chłopca w szkole. Rodzice całe wakacje walczyli o zmianę decyzji. Odwołali się do Kuratorium Oświaty, które decyzji dyrektora nie zmieniło. Poprosiło go jedynie o ponowne rozważenie możliwości przyjęcia chłopca. W środę rodzice spotkali się z dyrektorem.

- Rozmawialiśmy dwie godziny, ale decyzja ostateczna nie zapadła - mówi Tomasz Kawecki, ojciec Piotrka. - Dyrektor obiecał porozmawiać z radą pedagogiczną. Jeżeli nauczyciele nie zgodzą się, aby w przerwach towarzyszyć Piotrkowi podczas schodzenia ze schodów, to będziemy szukać innej szkoły.

Z dyrektorem szkoły nie udało nam się wczoraj skontaktować. W mediacje między rodzicami a dyrektorem włączyła się wiceprezydent Elżbieta Masojć. Dzisiaj w Gimnazjum nr 16 spotka się z lekarzem chłopca, który oceni, czy szkoła jest dla Piotrka bezpieczna. Dzisiaj zapadnie też decyzja, czy Piotrek zostanie przyjęty.

- Możemy tylko mediować w tej sprawie - mówi Masojć.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net