Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Trzy dni rozmów o szaleństwie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 04.04.2008IX Dni Filozofa rozpoczęły się w Szczecińskim Klubie XIII Muz. Tematem imprezy jest szaleństwo i sposób przedstawiania go w filozofii, psychologii oraz kulturze.

- Warto przyjść. Jest to okazja, by oderwać się i poznać inne spojrzenie na świat - zachęca Begina Sławińska, organizatorka Dni Filozofa. - Filozofia jest dziedziną niedocenianą i wielu nieznaną. Chcemy to zmienić. Program imprezy jest na tyle urozmaicony, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W piątek o godz. 14.10 będzie można posłuchać wykładu dr Ewy Kochan zatytułowanego "Spór o szaleństwo i kultura ofiar"; o szaleństwie "w tzw. kulturach prymitywnych" opowie dr hab. Karol Piasecki (14.55), ks. dr hab. prof. US Zdzisław Kroplewski wygłosi wykład "Szaleństwo - zaangażowanie" (16.40). O godz. 15.55 otwarta zostanie wystawa malarska Tomasza Midzio zatytułowana "Prosektorium". Sobota to m.in. wykład dr. hab. Wojciecha Krysztofiaka "Szaleństwo z punktu widzenia fenomenologicznej semantyki możliwych światów" (godz. 14.10); o godz. 16.40 prof. Andrzej Szahaj opowie o kulturowym znaczeniu filozofii. Na zakończenie Dni Filozofa organizatorzy (Koło Naukowe Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego) zapraszają na spektakl "Carpe diem, carpe mortem albo Tryptyk Villoński" na podstawie "Wielkiego Testamentu" François Villona (godz. 17.50).

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, szczegóły na stronie: www.knf-us.info

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net