Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Z powodu braku prądu odwołano lekcje

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 09.04.2008Szkoły i przedszkola były jednak otwarte. W 13 podstawówkach szóstoklasiści nie napisali sprawdzianu na koniec szkoły.

Z powodu braku prądu odwołano lekcje
Kilka minut po godz. 9 rano, z budynku SP 16 przy ul. Chobolańskiej, wybiegli uśmiechnięci uczniowie. Zamiast pisać sprawdzian, zostali odesłani do domów.

- Nie ma egzaminu! Nie będziemy pisać sprawdzianu! - krzyczeli.

- Na czas nie dotarło 15 uczniów, w sali gimnastycznej było zaledwie 12 st. Celsjusza, a w łączniku, w którym sprawdzian mieli pisać dyslektycy, panował półmrok - tłumaczył dyrektor SP 16 Marek Niedzielski.

W sumie około 600 szóstoklasistów test napisze w innym terminie. Dziś CKE ma podać datę. W pozostałych 62 podstawówkach egzamin został przeprowadzony.

Decyzja o odwołaniu egzaminu należała do dyrektorów szkół. Komunikat w tej sprawie został przekazany przez wydział oświaty Urzędu Miasta do podstawówek telefonicznie.

- Tuż po godzinie piątej rano mieliśmy informację, że jest awaria - mówi Zofia Hrychorowicz, dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, która organizuje sprawdzian w Zachodniopomorskiem. - W porozumieniu z Centralną Komisją Egzaminacyjną i Ministerstwem Edukacji Narodowej zdecydowałam, że dyrektorzy mogą odwołać egzamin.

Wczoraj we wszystkich szkołach w Szczecinie lekcje zostały odwołane. Dzieci, które nie chciały iść do domu, mogły w szkole pozostać. Na miejscu zostali także nauczyciele. Otwarte były także przedszkola. Część z nich ma własne kuchnie gazowe i kotłownie. Przedszkola w połowie były jednak puste, bo rodzice zwolnieni z pracy, wcześniej odbierali dzieci.

Dziś wszystkie szkoły i przedszkola powinny pracować jak co dzień.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net