Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szóste klasy - drugi termin

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 10.04.2008Szóstoklasiści, którzy nie napisali sprawdzianu na koniec podstawówki, będą zdawać egzamin w nowym terminie. Najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu. Decyzja zapadnie w piątek.

W rejonie Szczecina, z powodu braku prądu, wody i wyziębionych sal, sprawdzianu na koniec podstawówki nie pisali uczniowie 13 szkół. Decyzję o przeprowadzeniu egzaminu podejmowali sami dyrektorzy. Tak postanowiła Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie. W Szczecinie z takiej możliwości skorzystali dyrektorzy SP 5 przy ul. Królowej Jadwigi, SP 16 przy ul. Chobolańskiej, SP 18 przy ul. Komuny Paryskiej, SP 53 przy ul. Budzysza Wosia oraz czterech szkół niepublicznych (Prywatnej Szkoły Podstawowej Leonarda Piwoni i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia przy ul. Ściegiennego, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO przy ul. Tomaszowskiej i Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Primus" przy ul. Monte Cassino). Egzaminu nie napisali także uczniowie SP 8 w Stargardzie Szczecińskim oraz podstawówek w Koszewie, Sownie, Grzędzicach i Goleniowie.

- Egzamin będzie wyglądał tak samo. Będzie tyle samo zadań i czasu na ich rozwiązanie, ale treść pytań będzie inna - mówi Zofia Hrychorowicz, dyrektor OKE w Poznaniu. - Sprawdzian będzie inny, ale zbudowany na takim samym planie i porównywalny. Jest przygotowany tak, by sprawdzać umiejętności poparte wiedzą.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net