Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Uczniowie walczą o pieniądze

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.04.200820 najlepszych zachodniopomorskich komitetów inwestycyjnych zmierzy się w poniedziałek w półfinale konkursu "Z klasy do kasy".

Najlepsze zespoły zostały wyłonione po 11 kolejkach internetowego inwestowania. Od 4 marca ponad 800 uczniowskich komitetów w Zachodniopomorskiem i 20 tys. w całym kraju inwestowało wirtualne 100 tys. zł. Uczniowie kupowali i sprzedawali akcje, obligacje oraz jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Cel: osiągnąć jak największy zysk.

Po trwającej siedem tygodni zabawie, wśród zachodniopomorskich komitetów prowadzenie objął zespół ,,Wiosna Życia" z Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej, którego portfel został wyceniony na ponad 110 tys. zł (19. miejsce w kraju). Na drugim miejscu są uczniowie Technikum Ekonomicznego nr 2 tworzący komitet ,,ten niżej stawia piwo" (108 tys., 62. miejsce w kraju). Tuż za nimi znalazły się ,,Kwiaty giełdy" z Zespołu Szkół Sportowych. Wśród 20 komitetów, które zmierzą się w półfinale V edycji konkursu ,,Moje Finanse - Z klasy do kasy", aż 11 tworzą uczniowie ZSS. Oprócz nich o miejsce w finale walczyć będą uczniowie VIII LO, X LO, Technikum Gastronomicznego w Szczecinie oraz I LO w Wałczu i Zespołu Szkół w Świnoujściu. Półfinały rozpoczną się w całym kraju punktualnie w południe. W Szczecinie odbędą się w Zachodniopomorskim Centrum Edukacyjnym przy ul. Hożej 6. Tym razem uczniowie będą musieli wykazać się konkretną wiedzą ekonomiczną. Każdy komitet odpowie na 30 pytań testowych. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzyma określoną liczbę wirtualnych pieniędzy. O wyniku końcowym zadecyduje suma pieniędzy zarobionych podczas inwestowania oraz zdobytych podczas testu. Najlepszy zachodniopomorski komitet inwestycyjny otrzyma 1,5 tys. zł oraz prawo startu w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie. 16 najlepszych zespołów z całej Polski powalczy tam o 10 tys. zł.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net