Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gimnazjaliści zdają egzamin

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.04.2008W Zachodniopomorskiem głowić się nad testami będzie ponad 21 tys. gimnazjalistów. We wtorek część humanistyczna, w środę matematyczno-przyrodnicza

W Szczecinie egzamin na koniec gimnazjum napisze 4209 uczniów w 61 szkołach. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. To ważny sprawdzian, bo od wyniku zależy dostanie się do wymarzonego liceum.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9 i potrwa 120 min. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z przedmiotami humanistycznymi - językiem polskim, historią, wiedzą o społeczeństwie i sztuką, powiązanymi tematem przewodnim. Będą musieli m.in. wykazać się czytaniem ze zrozumieniem oraz napisać np. rozprawkę.

Jutro część matematyczno-przyrodnicza. Gimnazjaliści będą odpowiadać na pytania z matematyki, biologii, fizyki i chemii. - Nie ma mowy o przynoszeniu środków łączności, maskotek, talizmanów i torebek - mówi Zofia Hrychorowicz z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. - Trzecioklasiści muszą mieć tylko wypoczętą i skoncentrowaną głowę, zegarek, długopis lub pióro, które piszą na czarno, i legitymację szkolną.

Ministerialne przepisy nie określają, czy uczniowie mogą opuścić salę, gdy uznają, że napisali wszystko, co wiedzą, czy dopiero gdy arkusz odda ostatni uczeń. Decyzja w tej sprawie należy do szkół.

W obu częściach egzaminu można w sumie zdobyć 100 punktów. W rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, oprócz wyników z egzaminu, pod uwagę brane będą oceny na świadectwie oraz udział w konkursach i olimpiadach. Nabór rozpocznie się 7 maja. Wyniki egzaminu będą znane w czerwcu.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net