Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Już po wakacjach. W poniedziałek do szkoły.

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.09.2007276 tysięcy mieszkańców naszego województwa rozpoczyna w poniedziałek naukę: 88 493 w szkołach ponadgimnazjalnych, 68 397 w gimnazjach i 110 655 w szkołach podstawowych.

Do pierwszej klasy w naszym województwie pójdzie dzisiaj prawie 17 tys. dzieci. Rodzice prawie 5 tys. z nich musieli zwrócić się do państwa o pomoc finansową na zakup podręczników. Wypłacono im w sumie 600 tys. zł. W całym województwie z takiej pomocy korzysta ponad 17 tys. uczniów różnych klas i szkół. - Na szczęście ta liczba zmniejsza się z roku na rok - mówi wicekurator Katarzyna Koszewska.

Przeprowadzki i remonty

W Szczecinie, w porównaniu z ubiegłym rokiem, zmalała liczba szkół. W ramach restrukturyzacji miasto zamknęło dwie podstawówki, pięć gimnazjów, osiem liceów profilowanych i jedno liceum ogólnokształcące.

- Wszystko jest dopięte na ostatni guzik - mówi Lidia Rogaś, dyrektor Wydziału Oświaty szczecińskiego magistratu. - Uczniowie ze zlikwidowanych szkół zostali przyjęci do innych. Przeprowadzki zakończyły się.

Podczas wakacji miasto wyremontowało m.in. salę gimnastyczną VI LO przy ul. Jagiellońskiej, dach w przedszkolu nr 10 na Pogodnie, kuchnię w SP 35 przy ul. Świętoborzyców, wymieniono okna w SP 45 przy ul. Benesza. W gimnazjum nr 21 przy ul. Mickiewicza, do którego zostali przepisani uczniowie z ,,czwórki" przy ul. Piastów (do budynku po gimnazjum ma się przenieść Pałac Młodzieży), wymieniono posadzki i drzwi, odmalowano sale i wyremontowano sanitariaty. W tym miesiącu rozpocznie się remont dachów w ZSO nr 1 przy ul. Ofiar Oświęcimia i gimnazjum nr 10 na ul. Siemiradzkiego oraz modernizacja boisk w Zespole Szkół Elektryczno-Energetycznych przy ul. Raciborskiej. Prace trwają jeszcze w Gimnazjum nr 22 przy ul. Kusocińskiego.

- Powiększamy szatnię, bo z regionu zlikwidowanego Gimnazjum nr 25 przyszło do nas 200 uczniów - mówi Paweł Masłowski, dyrektor szkoły. - Wyremontowaliśmy także trzy klasy, a jedną powiększyliśmy.

Mundurki z poślizgiem

Uczniowie podstawówek i gimnazjów mają obowiązek uczęszczać do szkół w mundurkach. Około połowa z nich nie ma jednak jeszcze "strojów jednolitych".

- Czekaliśmy z pomiarami do września, bo dzieci przez wakacje szybko rosną i miary z czerwca mogłyby być nieaktualne - mówi Alicja Janiszewska, dyrektorka SP 28.

Te szkoły, w których dzieci mierzone były w czerwcu, przeważnie składały zamówienia na luźne bluzy. Niektórzy celowo brali większe rozmiary. Zamawiano też kamizelki z zaszywkami, dzięki którym mundurek wystarczy na dłużej.

Szkoły podstawowe najczęściej decydowały się na granatowe kamizelki z emblematem szkoły lub T-shirty. W gimnazjach dominują gładkie koszulki i polarowe bluzy.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbędzie się dziś w Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X w Białogardzie; szczecińska - w Zespole Szkół Budowy Okrętów.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net