Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szczecińska impreza Pana Cogito

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.04.2008"Wspominamy Herberta" - cykl imprez poświeconych Zbigniewowi Herbertowi. Poetę będziemy wspominali wystawami, filmami, koncertami, spektaklami, a nawet chlebem, monetami i przy śniadaniu

2008 r. to "Rok Zbigniewa Herberta". Z tej okazji od poniedziałku do niedzieli trwa impreza "Wspominamy Herberta". Na przystankach tramwajowych i autobusowych codziennie będzie można znaleźć fiszki z innym wierszem. Do piątku Radio Szczecin emitować ma słuchowiska z poezją Herberta (w audycji "Środek Miasta" w godz. 17-19). Od czwartku do niedzieli w 47 piekarniach ASPROD na terenie województwa będzie można kupić chleb w opakowaniu z fragmentem wiersza Herberta "Podróż".

W piątek odbędzie się konferencja poświęcona interpretacji poezji autora "Pana Cogito" i pokaz filmów. W sobotni poranek - nietypowe "Śniadanie z Herbertem". - Na chodniku przed 13 Muzami każdy będzie mógł zjeść śniadanie i poczytać "Gazetę Wyborczą", w której znajdzie się strona poświęcona Herbertowi. Będzie też poezja - zapowiada Rafał Roguszka, dyrektor 13 Muz, główny organizator imprezy.

Atrakcje weekendu to m.in. spektakle "Kołatka" Teatru im. St. I. Witkiewicza z Zakopanego i "Alchemik Halucynacji" Teatru Okazjonalnego z Sopotu. Aktor Marek Żerański będzie zaś czytać wiersze poety przy muzyce elektronicznej. Szczegółowy program imprez - na www.herbert.klub13muz.pl.

Dodatkowo na przełomie maja i czerwca m.in. w tramwajach i autobusach pojawi się 5 tys. magnetycznych wlepek promujących emitowane przez Narodowy Bank Polski monety z Herbertem. Wstęp na większość imprez bezpłatny (poza spektaklami "Kołatka" - 58 zł i "Alchemik Halucynacji" - bezpłatne wejściówki do odebrania w 13 Muzach).

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net