Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Najlepsi ekonomiści z ekipy ten_niżej_stawia_piwo

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 22.04.20081,5 tys. zł i przepustkę do ogólnopolskiego finału wygrali uczniowie szczecińskiego Technikum Ekonomicznego nr 2 w półfinale ekonomicznego konkursu "Moje Finanse - Z klasy do kasy".

Najlepsi ekonomiści z ekipy ten_niżej_stawia_piwo
Ekipa ,,ten_niżej_stawia_piwo" okazała się najlepsza wśród ponad 800 komitetów inwestycyjnych z całego Zachodniopomorskiego. We wczorajszym półfinale wojewódzkim, w szranki stanęło 20 najlepszych uczniowskich zespołów, wyłonionych po trwających siedem tygodni eliminacjach (od 4 marca uczniowie inwestowali wirtualne 100 tys. zł). O nagrodę w wysokości 1,5 tys. zł i prawo reprezentowania województwa w ogólnokrajowym finale w Warszawie, walczyli uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych, Zespołu Szkół nr 8, VIII LO i X LO w Szczecinie oraz I LO w Wałczu i Zespołu Szkół w Świnoujściu.

Półfinałowa rozgrywka odbyła się w Zachodniopomorskim Centrum Edukacyjnym. Tym razem uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy ekonomicznej. Na udzielenie odpowiedzi na 30 pytań mieli 45 min. Uczniowie musieli wiedzieć m.in., co to jest libor, kto stoi na czele Rady Polityki Pieniężnej, gdzie został założony pierwszy bank centralny, kiedy USA zawiesiło wymienialność dolarów na złoto i w których krajach UE nie obowiązuje euro.

Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali wirtualne 343 zł. Pieniądze z testu zostały zsumowane z wartością portfela po eliminacjach. Najwięcej pieniędzy - ponad 14 tys. zysku, zgromadził zespół z Technikum Ekonomicznego nr 2 przy ul. 3 Maja. W sobotę powalczą w finale w Warszawie.

- Po eliminacjach startowaliśmy z drugiego miejsca i musieliśmy odpowiedzieć na sześć pytań więcej niż faworyci - mówił po werdykcie Bartosz Rogojsza. - Udało się. - Dużo pytań dotyczyło historii pieniądza, a tego nie mamy w programie szkolnym - dodała Izabela Winiarska.

Drugie miejsce zajął zespół ,,Wiosna życia" z ZSS przy ul. Małopolskiej, a trzecie ,,Blues Man's" z VIII LO przy ul. Królowej Jadwigi.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net