Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gimnazjaliści po egzaminach. Wyniki w czerwcu

Szczeciński Informator Edukacyjny, 24.04.2008W środę o godzinie 11 ponad 20 tys. zachodniopomorskich gimnazjalistów odłożyło długopisy i odetchnęło z ulgą. Zakończyła się druga, ostatnia część egzaminu gimnazjalnego. Teraz pozostało tylko czekać na wyniki.

Środowy test sprawdzał wiedzę z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie w ciągu 120 min musieli odpowiedzieć na 33 pytania. Między innymi o to, w jakiej komórce jest najwięcej mitochondriów, dlaczego ssaki zapadając w sen zimowy zwijają się w kulkę i które państwo UE wyprodukowało najwięcej biopaliwa.

- Czy było łatwo? Zdania uczniów są podzielone - mówi Iwona Rzeszutko, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych, w którym mieści się Gimnazjum nr 11. - Większość wyszła zadowolona. Młodzież mówiła, że zadania nie były trudne, ale wymagały dużo liczenia. Tę opinię potwierdzali nauczyciele: dość łatwe, ale bardzo czasochłonne.

- Nasi uczniowie mówili, że część matematyczno-przyrodnicza była dużo łatwiejsza od humanistycznej - twierdzi Maria Biernat, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, gdzie znajduje się Gimnazjum nr 19.

Według Centralnej Komisji Egzaminacyjnej test ułożony był tak, aby sprawdzić umiejętności 15-latków w obszarach: stosowania terminów i pojęć, wyszukiwania i wykorzystywania informacji, dostrzegania faktów i wzajemnych zależności między nimi, wykorzystywania wiedzy do rozwiązywania problemów. Za egzamin można zdobyć łącznie 100 pkt - 50 z części humanistycznej i 50 z matematyczno-przyrodniczej.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net