Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Nauczyciele pomaszerowali do wojewody

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 30.04.2008Radykalnych podwyżek płac oraz utrzymania uprawnień emerytalnych i Karty Nauczyciela domagali się nauczyciele podczas demonstracji pod Urzędem Wojewódzkim

Nauczyciele pomaszerowali do wojewody
Około stu związkowców z oświatowej Solidarności oraz kilkunastu zaproszonych nauczycieli ze Związku Nauczycielstwa Polskiego demonstrowało wczoraj przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie. Związkowcy przywieźli ze sobą transparenty z hasłami "Tuska cuda to obłuda" oraz "Dlaczego ci Tusku, do czarta, uwiera nauczycielska karta".

Nauczyciele żądają radykalnego zwiększenia wynagrodzeń oraz utrzymania uprawnień emerytalnych i zachowania Karty Nauczyciela.

- Ciągle słyszymy, że praca nauczyciela jest misją, tylko gdy mówimy o wynagrodzeniach, to musimy spuścić głowę - mówiła Mirosława Mazurczak, przewodnicząca nauczycielskiej Solidarności w regionie.

- Po siedmiu latach pracy dostaję 1,5 tys. zł. Emeryci dostają po 1,2 tys. zł. Żyjemy z debetów i kredytów - mówiła Małgorzata Stuligłowa z I LO w Szczecinie.

- W jedności siła. Niech władza zobaczy, że nie może nas lekceważyć - wołała Maria Świerczek, przewodnicząca oddziału ZNP.

Do demonstrujących wyszli wojewoda Marcin Zydorowicz i wicekurator Krzysztof Rembowski. Na ich ręce związkowcy przekazali swoje postulaty. Wojewoda zapewnił, że przekaże je premierowi Donaldowi Tuskowi, a w drugiej połowie maja zaprosi związki do rozmów w ramach wojewódzkiej komisji dialogu społecznego.

Decyzja o ewentualnym strajku Solidarności zapadnie na szczeblu krajowym. 27 maja jednodniowy strajk planuje ZNP. Nauczyciele przyjdą do szkół, ale nie będą prowadzić zajęć.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net