Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Paskudna droga do uniwersytetu

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 15.05.2008Ulica Głowackiego bardziej przypomina wiejski trakt niż drogę dojazdową do najważniejszej uczelni w Szczecinie. - A przecież tędy jeżdżą goście uniwersytetu, naukowcy, studenci. Droga powinna być wizytówką, a jest katastrofą - mówi Jerzy Eider, dyrektor IKF.

Paskudna droga do uniwersytetu
W budynkach uniwersyteckich przy al. Piastów mieszczą się wydziały nauk przyrodniczych, filologiczny oraz prawa i administracji. Najkrótszy dojazd do nich wiedzie ul. Głowackiego (wjazd od al. Piastów jest na stałe zamknięty). Ulica jest w katastrofalnym stanie: brukowana jezdnia ze starymi łatami asfaltu zarasta zielskiem. Wszędzie dziury i wyboje. Zamiast chodników, są wydeptane ścieżki. Nie ma kanalizacji. Gdy pada deszcz, wszystko tonie w błocie. - Ulica jest tragiczna - mówi Mariusz Słojkowski, właściciel skupu surowców przy Głowackiego. - Dziura na dziurze, ciężarówki ledwo się mieszczą, bo jeden pas ruchu jest całkiem wyłączony.

- Gdy wracam po zajęciach, często jest ciemno, bo nie ma latarni - skarży się Katarzyna Ciszkowska, studentka.

W zeszłym roku władze US poprosiły o interwencję w sprawie przyspieszenia remontu ulicy przewodniczącego rady miasta Bazylego Barana (dr Baran jest też wykładowcą na uczelni). - Złożyłem odpowiedni wniosek u zastępcy prezydenta miasta Beniamina Chochulskiego - przypomina sobie przewodniczący rady. Nie przyniosło to na razie żadnego skutku. Zapowiada złożenie kolejnych.

Naprawieniem ulicy jest również zainteresowane TBS Prawobrzeże, które jesienią zacznie budowę osiedla z 200 mieszkaniami na placu między ul. Głowackiego, Kusocińskiego i Sowińskiego.

- Sowińskiego musi być zrobiona - uważa Roman Dudka, prezes TBS Prawobrzeże. - Ludzie, którzy wprowadzą się do mieszkań, nie mogą jeździć po takiej drodze.

Co na to Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego?

- Ubytki w jezdni są naprawiane na bieżąco - przekonuje Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM. - Ulica Głowackiego wymaga przebudowy sieci sanitarno-wodociągowej i elektrycznej. Zgłosiliśmy to do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.

Kiedy prace mogą ruszyć?

- Najwcześniej w przyszłym roku - mówi Piotr Landowski z biura prasowego miasta. - Oczywiście jeżeli radni zatwierdzą remont w budżecie.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net