Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Egzamin z jazdy na "renówkach"

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 20.05.2008Rewolucja dla kandydatów na kierowców. Praktyczne umiejętności nie będą już sprawdzane na fiacie panda ale renault clio. Szefowie szkół nauki jazdy są zrozpaczeni.

Tak wynika z otwartych wczoraj ofert firm, które chcą dostarczyć nowe samochody dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzającego w naszym regionie egzaminy na kierowców.

Zmiana aut w WORD zawsze budzi mnóstwo emocji. Wprawdzie chodzi tylko o 19 aut, to nie jest tajemnicą, że wielu kandydatów na kierowców wybiera te szkoły nauki jazdy, które mają samochody takie same jak egzaminacyjne. Jeśli więc egzaminatorzy zmieniają pojazdy, w ślad za nimi idą dziesiątki szkół nauki jazdy w całym regionie. To w sumie setki samochodów. Kilka lat temu, kiedy WORD sprzedawał wysłużone seaty, przetarg na dostawę nowych pojazdów wygrał diler fiatów panda. Dziś trudno znaleźć pojazd z "elką" na dachu inny niż właśnie panda.

Auta są już wysłużone i WORD zdecydował się je wymienić. Nie mógł narzucić dostawy konkretnego modelu, bo byłoby to złamaniem ustawy o zamówieniach publicznych.

W poniedziałek w siedzibie WORD otwarto koperty z sześcioma ofertami. Różne firmy zaoferowały fiata grande punto, opla corsę, toyotę yaris, renault clio i dacię. Najdroższe oferty sięgały miliona złotych, najtańsze były te dwie ostatnie. Dostawca clio chciał za 19 sztuk 593 tys. zł, a dacii 594 tys. zł. Jeśli komisja przetargowa nie zakwestionuje dokumentów, WORD kupi "renówki".

- To fatalna wiadomość - kręcił głową Zenon Grzesik, reprezentant szkół nauki jazdy. - W Szczecinie, poza oficjalnym serwisem, jest niewiele warsztatów, które znają się na francuskich autach. A licząc się z kosztami, szkoły jazdy raczej nie korzystają z usług firmowych warsztatów.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net