Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Juwenalia, czyli studenci, pozostańcie wolni

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 28.05.2008Szczecińscy studenci odebrali we wtorek klucze do miasta. Bawić się będą do niedzieli

Juwenalia, czyli studenci, pozostańcie wolni
Korowód 300 studentów wyruszył spod pomnika Mickiewicza pod Urząd Miasta o godz. 18. Pochód prowadziła ciężarówka, na której studenci tańczyli w rytm muzyki klubowej i disco polo. Część z nich poprzebierała się lub założyła koszulki swoich uczelni. Najwięcej było studentów Akademii Rolniczej (zielone koszulki). - Tak się bawi, tak się bawi AR-ka! - krzyczeli.

Pod magistratem na studentów czekał wiceprezydent Tomasz Jarmoliński, który przekazał im klucze do miasta. - Dawniej kultura studencka kojarzyła się z tym, co wolne i niezależne - mówił do studentów Jarmoliński. - Dziś nie musicie walczyć, ale pozostańcie wolni, niezależni i nonkonformistyczni.

Klucze odebrał Łukasz Nawrocki, przewodniczący samorządu studenckiego Politechniki Szczecińskiej. - Bawmy się dobrze, ale bez incydentów. Juwenalia uważam za otwarte!

Spod urzędu studenci przeszli do amfiteatru, gdzie wieczorem z koncertem wystąpiły zespoły Hey i Vavamuffin. Imprezy potrwają do niedzieli.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net