Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Dla kangurów matematyka to świetna zabawa

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 30.05.200824 szczecińskich uczniów znalazło się wśród laureatów międzynarodowego konkursu matematycznego ,,Kangur". Wczoraj odebrali nagrody

W XVII edycji ,,Kangura" udział wzięło 4,5 mln uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w 37 krajach.

W regionie szczecińskim zadania z matematyki rozwiązywało ponad 15 tys. uczniów w 414 szkołach.

Wczoraj poznaliśmy 24 szczecińskich laureatów konkursu w sześciu kategoriach wiekowych. Jednym z najmłodszych matematycznych ,,kangurków" został dziewięcioletni Kuba Kujawa z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Orawskiej.

- To fajna zabawa. Zadania to bardziej łamigłówki, które później można rozwiązywać z kolegami - mówił Kuba. Razem z 14 najmłodszymi laureatami pojedzie w nagrodę na wycieczkę do Legolandu. Dla starszych "Kangurów", takich jak Piotr Klukowski, uczeń drugiej klasy XIII LO, są obozy międzynarodowe w Niemczech, Słowacji i w Zakopanem.

- Wystartowałem po raz dziewiąty, ale pierwszy raz jestem laureatem - mówi Piotr. - To coś innego niż olimpiada. Zadania są bardziej na logikę. To konkurs dla miłośników rozwiązywania zadań.

Międzynarodowy konkurs ,,Kangur" przywędrował do Polski z Australii. Pierwsza edycja odbyła się w latach 80. Od 1990 r. konkurs rozgrywa się także w Europie.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net