Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Koszalińscy artyści w Szczecinie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.06.2008Wystawę malarstwa, rzeźby, grafiki i fotografii artystów związanych z Koszalinem można oglądać od środy w Zamku Książąt Pomorskich.

Ekspozycja "Prekursorzy Współczesności - nowoczesna sztuka Koszalina 1945-2000" prezentuje dzieła dziewięciu artystów, m.in. Jerzego Fedorowicza, Ludmiły Popiel, Zdzisława Pacholskiego.

- Chcemy pokazać, że Koszalin jest ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski, że tam też tworzy się dobrą sztukę - mówi Ryszard Ziarkiewicz, kurator wystawy. Zachęca, by zwrócić uwagę m.in. na projekty plakatów filmowych z lat 50. i 60., jakie Ryszard Siennicki, nieżyjący już rysownik, stworzył dla kina Adria w Koszalinie. - To prawdziwa perełka - podkreśla Ziarkiewicz.

Warto obejrzeć zbiór fotografii Zdzisława Pacholskiego. Zdjęcia pochodzą z nieformalnego zjazdu artystów i krytyków sztuki, który odbywał się w 1984 r. w prywatnych mieszkaniach koszalińskich artystów i dziennikarzy.

Otwarcie wystawy odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18 w Galerii Południowej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Bilety kosztują 2-6 zł. Ekspozycja będzie czynna do 30 czerwca.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net