Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Tu nauka ma się łączyć z biznesem

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.06.2008Kiedyś Dana szyła tu swoje ubrania, teraz powstanie inkubator nowych firm, który będzie pomagał wykorzystać wiedzę naukową w biznesie.

Tu nauka ma się łączyć z biznesem
Za dwa lata szara kamienica przy ul. Jagiellońskiej, w której kiedyś mieścił się zakład Dany, ma się zamienić w nowoczesne Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, czyli inkubator przedsiębiorstw wywodzących się z Politechniki Szczecińskiej.

Chodzi o to, żeby efektywniej połączyć wiedzę z biznesem.

- Cel jest taki, aby wiedza, która powstaje na uczelni, była komercjalizowana, aby na przykład służyła gospodarce regionu - mówi Jaśmina Solecka, p.o. dyrektora Centrum Innowacji i Transferu Technologii. - Będziemy wspierać firmy, które powstaną w ramach Centrum. To, że będą w jednym miejscu, wpłynie też na ich konkurencyjność.

Nowa instytucja ma stanowić brakujące ogniwo między nauką a przemysłem, wspierać działalność badawczą, innowacyjność przedsiębiorstw i wykorzystywać nowe technologie w rozwoju regionu. Będzie też kojarzyć placówki szkolnictwa wyższego ze sferą gospodarczą i służyć współpracy lokalnych firm z uczelniami.

Kamienica przy ul. Jagiellońskiej należy do Politechniki Szczecińskiej od dwóch lat. Uczelnia otrzymała ją od skarbu państwa. Na razie gotowa jest dokumentacja projektowa, o pieniądze na przebudowę kamienicy Politechnika będzie występować do Unii Europejskiej.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net