Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Słabe punkty dziewięciolatków

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 03.06.2008Szczecińskie dziewięciolatki mają problemy z rozumowaniem i korzystaniem z informacji - wynika ze sprawdzianu, który dzieci napisały w kwietniu.

Test, który uczniowie klas trzecich pisali w kwietniu, był ćwiczeniem przed czekającym wszystkich uczniów szkół podstawowych sprawdzianem w klasie szóstej. Udział w sprawdzianie, zorganizowanym przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon i ,,Gazetę", był dobrowolny. W całym kraju test napisało 178 tys. dziewięciolatków w 6,3 tys. szkół. W Zachodniopomorskiem - 8,7 tys. uczniów w 265 szkołach.

Uczniowie mieli półtorej godziny na rozwiązanie 25 zadań. Średni wynik uzyskany przez trzecioklasistów w kraju wyniósł 30,07 pkt (na 40 możliwych). Zachodniopomorscy trzecioklasiści uzyskali 29,31 pkt. Gorzej sprawdzian napisali tylko uczniowie w woj. kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Najlepiej w kraju (z wynikiem 31,38) wypadło woj. podlaskie.

- Piętą Achillesową zachodniopomorskich uczniów jest umiejętność rozumowania i korzystania z informacji. Lepiej jest z umiejętnością pisania - komentuje wyniki Joanna Nawój z Operonu.

- Trzecioklasiści mają jeszcze trzy lata do egzaminu. Sprawdzian jest bardzo pożyteczny, bo możemy poznać nasze słabsze strony i porównać wyniki naszych uczniów z uczniami innych szkół - mówi Marek Niedzielski, dyrektor SP 16 przy ul. Chobolańskiej.

Dokładne wyniki szkoły poznają w najbliższych dniach. Każdy z uczniów też dowie się, jak mu poszła próba.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net