Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Poznaniacy chcą nas uczyć ekonomii

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 05.06.2008W październiku rozpoczną się wykłady w szczecińskiej filii Wyższej Szkoły Bankowej z Poznania. - Nie boimy się konkurencji. Mamy ugruntowaną pozycję - mówi prof. Aneta Zelek, prorektor ds. rozwoju Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Poznaniacy chcą nas uczyć ekonomii
Wyższa Szkoła Bankowa mieści się w budynku po starej drukarni przy al. Wojska Polskiego (naprzeciwko kortów tenisowych). Uczelnia będzie tam prowadzić studia I stopnia dzienne oraz weekendowe i popołudniowe na kierunku finanse i rachunkowość z czterema specjalnościami: bankowość i usługi finansowe, finanse i handel międzynarodowy, podatki i finanse publiczne, rachunkowość i finanse przedsiębiorstw. Na każdym kierunku jest 350 miejsc.

- Zainteresowanie jest duże. W Szczecinie brakuje kierunków bankowych - mówi Martyna Sawicka z WSB. - Wybraliśmy Szczecin, bo konkurencja nie jest silna. Naszymi atutami będą wykładowcy, atrakcyjne przedmioty i promocyjne czesne.

Za kilka lat uczelnia planuje uruchomienie studiów magisterskich, podyplomowych i MBA. - Chcemy stać się wiodącą ekonomiczną szkołą wyższą w Szczecinie - mówi Sawicka.

Jak władze szczecińskich uczelni prywatnych oceniają konkurencję?

- To jest bardzo ważny gracz i nie można go lekceważyć. Na pewno będzie miał duży udział w podziale tortu rekrutacji - mówi dr Adam Rudawski, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania. - Jeżeli szczecińskie uczelnie nie zaczną się łączyć, to mogą przegrać ze szkołami z Poznania i Łodzi, które już są u nas obecne. Mają ogromne budżety, powstaje obawa, że Szczecin stanie się ich zamiejscowym oddziałem.

- W przeciągu pięciu lat na rynku pozostanie połowa uczelni - mówi prof. Aneta Zelek, prorektor ds. rozwoju Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. - Nie boimy się WSB. Mamy ugruntowaną pozycję. Jednak dla mniejszych szkół WSB może okazać się za dużą konkurencją. Tym bardziej że znajdujemy się w apogeum niżu demograficznego i o studentów trzeba walczyć.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net