Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Awaryjne półprzedszkola się nie zapełniły

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 11.06.2008Miasto przygotowało miejsca dla 300 dzieci, które nie dostały się do przedszkoli w pierwszym naborze. Nie wszystkie zostały wykorzystane.

Wczoraj zakończył się dodatkowy nabór do awaryjnych grup przedszkolnych. Miasto stworzyło je po tym, gdy okazało się, że w szczecińskich przedszkolach zabrakło miejsca dla kilkuset dzieci. Miesiąc temu urzędnicy mówili, że zabrakło 580 miejsc, teraz podają 280.

Problem miało rozwiązać uruchomienie przedszkoli "półetatowych": w Pałacu Młodzieży (opieka czterogodzinna) oraz czterech grup dla 5-latków i czterech zerówek (opieka pięciogodzinna w szkołach SP 46 przy ul. Felczaka, SP 61 przy ul. 3 Maja, SP 74 przy ul. Seledynowej i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia przy ul. Bol. Śmiałego). W sumie przygotowano 300 miejsc. O ile nie było problemu z zapełnieniem przedszkola pałacowego, o tyle do grup przedszkolnych przy szkołach zapisano tylko 41 dzieci. A miasto przygotowało 100 miejsc. - Pięciogodzinne przedszkole mnie nie urządza. I tak nie mogę pójść do pracy - mówi pani Katarzyna Ułanowicz, mama trzyletniej Aleksandry, dla której zabrakło miejsca w przedszkolu nr 33 przy ul. Ściegiennego. - Poczekamy do września. Może ktoś zrezygnuje z miejsca.

Co z pozostałymi dziećmi? - Nie jest powiedziane, że dzieci, które zostały zapisane w maju, przyjdą do przedszkoli w październiku - mówi Robert Grabowski z biura informacji UM. - Zastanawiające jest małe zainteresowanie ofertą pięciogodzinną dla 5-latków, przy jednoczesnym sporym zainteresowaniu ofertą czterogodzinną dla 3-4-latków.

Miasto zadeklarowało utworzenie dodatkowej grupy dla 3- i 4-latków w przedszkolu nr 48 na Pomorzanach i pięciogodzinnych grup pięciolatków w SP 37 na os. Słonecznym i w Domu Kultury w Dąbiu. Niepubliczny punkt przedszkolny miałby powstać także przy Szczecińskim Towarzystwie Kształcenia Artystycznego przy ul. Pocztowej. Miejsce znalazłoby tam ok. 50 dzieci.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net