Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Są wyniki testów na koniec gimnazjum

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 13.06.2008Zachodniopomorscy gimnazjaliści zrobili postępy jeżeli chodzi o część matematyczną, gorzej wypadli w części humanistycznej. Niestety, nadal są to wyniki poniżej średniej krajowej i najgorsze w okręgu.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu pisemnego na zakończenie nauki w gimnazjum. W zachodniopomorskim czekało na nie ponad 20 tys. trzecioklasistów. Od tego, ile zdobędą punktów zależy czy dostaną się do renomowanego ogólniaka, czy też powinni szukać miejsca w szkole zawodowej.

Z części humanistycznej i matematycznej uczeń może zdobyć po 50 punktów, łącznie 100.

Gimnazjaliści z zachodniopomorskiego oba testy napisali średnio na 55,62 pkt. To wynik najlepszy od 2002 roku, ale poprawa jest minimalna (1,15 pkt w porównaniu z rokiem ubiegłym). Nadal wypadli poniżej średniej krajowej - 57,82 pkt i jak co roku najgorzej w okręgu. Średni wynik Wielkopolski - 56,84 pkt, a lubuskiego 55,65 pkt.

Średnia dla zachodniopomorskiego za część humanistyczną to 29,71 pkt. Przeciętny uczeń w kraju zdobył za nią 30,75 pkt. Zachodniopomorska średnia z matematyki to 25,90 pkt, a w kraju 27,07. W porównaniu z rokiem poprzednim gimnazjaliści poprawili się z matematyki (o 1,5 pkt). Średni wynik z polskiego jest najniższy od czterech lat.

Oczywiście nie wszystkie szkoły mają wyniki poniżej średniej krajowej. Najlepiej egzamin napisali uczniowie elitarnego Gimnazjum nr 16 przy XIII LO przy ul. Unisławy. Średnio zdobyli 90 pkt. Niewiele gorzej wypadły inne gimnazja podpięte pod renomowane licea. Wynik Gimnazjum nr 46 przy V LO przy ul. Ofiar Oświęcimia to 86,85 pkt a Gimnazjum nr 42 przy IX LO przy pl. Mariackim - 84,8 pkt.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net