Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Pieniądze za dobre świadectwa i olimpiady

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 19.06.2008468 najzdolniejszych szczecińskich uczniów dostało od prezydenta miasta od 100 do 2750 zł

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę w auli I LO. Jedna z wyróżnionych to Zuzia Wiśniewska, uczennica czwartej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Dostała 100 zł. - Mam średnią 6,0, brałam udział w konkursach i olimpiadach matematycznych. Po prostu lubię się uczyć - opowiadała nam.

- Widzę, jak bardzo się stara. Mam nadzieję, że wyniki w nauce przekładają się na wiedzę, którą zdobywa. Oczywiście, gdy zobaczymy świadectwo, dostanie też nagrodę od nas - dodała jej mama, Iwona Wiśniewska-Michno.

Najwyższe stypendium - 2750 zł otrzymała Joanna Bogdanowicz z XIII LO. Tegoroczna maturzystka ciężko na nagrodę pracowała. W roku szkolnym 2007/2008 zajęła trzecie miejsce na olimpiadzie astronomicznej (będzie reprezentowała Polskę na międzynarodowej olimpiadzie, która odbędzie się w Indonezji), wygrała matematyczne zawody Europy Środkowej w Austrii, była finalistką ogólnopolskiej olimpiady matematycznej, zdobyła maksymalną liczbę punktów w Kangurze. Nagroda od prezydenta nie zatrzyma stypendystki w Szczecinie.

- Pieniądze przydadzą się, bo wybieram się na międzywydziałowe indywidualne studia matematyczno-przyrodnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Nauka jest dla mnie najważniejsza - mówi Joanna.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net