Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

ZNP: będzie bezterminowy strajk nauczycieli

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 19.06.2008Jeżeli rząd nie spełni naszych postulatów, to znów przystąpimy do strajku - zapowiedział prezes ZNP podczas wizyty w Szczecinie

ZNP: będzie bezterminowy strajk nauczycieli
Strajk miałby być bezterminowy i zacząć się we wrześniu. Decyzję o ewentualnym proteście podejmie Zarząd Główny ZNP 24 czerwca.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz podkreślał wczoraj w Szczecinie, że przyjechał tu tuż po rozmowach z Radą Ministrów. Poinformował, że do porozumienia między związkiem a rządem raczej nie dojdzie. - Rozmowy trwały od 5 czerwca i zakończyły się 10 godzin temu. Trudno być z nich zadowolonym - mówił. - Propozycje rządu są nie do zaakceptowania.

Rząd zaproponował podwyżki za wydłużenie czasu pracy nauczycieli i rezygnację z wcześniejszych emerytur. Według propozycji MEN, przy wzroście kwoty bazowej o 5 proc. (do 2178 zł), nauczyciel stażysta dostałby 389 zł podwyżki, kontraktowy 382 zł, mianowany 316 zł, a dyplomowany 59 zł.

- Największe podwyżki dostaliby nie najlepsi, tylko najmłodsi - mówił Broniarz. - Im się pieniądze oczywiście należą. Nie można jednak finansować stażystów kosztem podwyżek dla nauczycieli dyplomowanych.

ZNP nie zgodzi się także na podniesienie o 4 godz. nauczycielskiego pensum. Zdaniem Broniarza spowoduje to, że blisko 25 proc. nauczycieli straci pracę, a dla pozostałych nie będzie nadgodzin.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net