Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Wakacje i półkolonie w Szczecinie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 20.06.2008Blisko 50 tys. szczecińskich uczniów rozpoczyna w piątek wakacje. Dla 2 tys. z nich jest miejsce na półkoloniach. Głównie w lipcu

Zajęcia dla dzieci, które na wakacje zostaną w mieście organizuje dziesięć szkół, Pałac Młodzieży, domy kultury i 20 organizacji pozarządowych.

W szkołach i Pałacu Młodzieży przygotowano 850 miejsc. Większość zajęć rozpocznie się już w poniedziałek i potrwa do 4 lipca.

Dwutygodniowe półkolonie zostaną zorganizowane w SP 11 przy ul. Emilii Plater, SP 35 przy ul. Świętoborzyców, SP 47 przy ul. Jagiellońskiej, SP 56 przy ul. Malczewskiego, SP 68 przy ul. Zakole, SP 74 przy ul Seledynowej, Zespole Szkół nr 10 przy ul. Karpackiej i Zespole Szkół nr 11 przy ul. Piasecznej. 30 czerwca półkolonie rozpoczną się w SP 48 przy ul. Czorsztyńskiej (zakończą się 11 lipca). W sierpniu dwutygodniowe zajęcia dla dzieci odbędą się w SP 61 przy ul. 3 Maja (od 4 do 14 sierpnia). Szkolne półkolonie kosztują średnio 100 zł. 150 zł trzeba zapłacić za morskie półkolonie w SP 11.

- Każde dziecko dostanie śniadanie, obiad i podwieczorek. Codziennie będziemy prowadzić zajęcia plastyczne, naukę wiązania węzłów i śpiewania szant. Będzie wycieczka po porcie i wizyta w Muzeum Morskim na Wałach Chrobrego - mówi Magda Poniatowska, wychowawczyni w SP 11.

Z powodu przeprowadzki w Pałacu Młodzieży przy al. Wojska Polskiego zostaną zorganizowane tylko dwa jednotygodniowe turnusy (od 23 i 30 czerwca). W każdym tygodniu w zajęciach będzie mogło uczestniczyć setka dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Wolne miejsca pozostały jeszcze w grupach taneczno-wokalnych. Zajęcia będą odbywać się codziennie od godz. 9.30 do 14.30. Koszt 30 zł. W cenie drugie śniadanie, codziennie kino lub impreza edukacyjna.

Dwa dwutygodniowe turnusy organizuje Dom Kultury ,,Klub Skolwin" (od 7 do 18 lipca i od 18 do 29 sierpnia). Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w godz. 9.30-14.30. Każde dziecko otrzyma posiłek i napoje.

Nieznana jest na razie lista organizacji pozarządowych, które również przygotowują półkolonie. Ma być podana przez magistrat w środę na stronie www.bip.um.szczecin.pl.

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net