Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Fuzja szczecińskich uczelni ma numer w Sejmie

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 28.06.2008Projekt ustawy o utworzeniu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego trafił do sejmowej komisji edukacji. Głosowanie nad fuzją Politechniki Szczecińskiej i Akademii Rolniczej może odbyć się jeszcze w lipcu

Projekt ustawy o utworzeniu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego trafił do sejmowej komisji edukacji. Głosowanie nad fuzją Politechniki Szczecińskiej i Akademii Rolniczej może odbyć się jeszcze w lipcu.

Wczoraj projektowi ustawy, która została przesłana do Sejmu 12 czerwca, został nadany numer. - Oznacza to, że rozpoczął się proces legislacyjny - mówi Joanna Radomska z biura prasowego Kancelarii Sejmu. - Po zakończeniu pracy w komisji projekt trafi pod obrady w terminie ustalonym przez marszałka i prezydium Sejmu.

Projekt zaakceptowały senaty uczelni, samorządy studenckie, doktoranci, związki zawodowe oraz Rada Główna Szkolnictwa Wyższego i Państwowa Komisja Akredytacyjna. Pierwsze czytanie ustawy w komisji odbędzie się 9 lipca. Drugiego czytanie, już w Sejmie, najwcześniej na posiedzeniu 22 lipca. Czy tak się stanie? - To nie do przewidzenia - mówi Stanisław Heropolitański, rzecznik PS.

Jeżeli ZUT miałby rozpocząć działalność od 1 września, to ustawa musi zostać przyjęta w wakacje. Jeśli nie, fuzja zostanie przesunięta o rok.

Po połączeniu PS i AR na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym studiowałoby 17 tys. studentów (teraz 9 tys. na PS i 8 tys. na AR). Uczelnia miałaby 16 praw doktoryzowania (8 ma PS i 8 AR) oraz dziewięć praw nadawania stopnia dra hab. (5 ma PS i 4 ma AR).

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net