Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Dobre wyniki matur w Zachodniopomorskiem

Gazeta Wyborcza - Szczecin, 01.07.2008Angielski zdaliśmy lepiej niż wielkopolanie i lubuszanie. Bardzo dobrze wypadły egzaminy z języka polskiego. Egzaminy maturalne odbyły się między 5 a 21 maja. W części obowiązkowej maturzyści zmagali się z językiem polskim, jednym językiem obcym i jednym z listy przedmiotów do wyboru. W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu, która obejmuje swoim działaniem Wielkopolskę, Lubuskie i Zachodniopomorskie, podała pierwsze wyniki.

W naszym regionie do matury przystąpiło prawie 15 tys. absolwentów liceów i techników. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym poszedł bardzo dobrze. Zdało go 94,11 proc. naszych uczniów, niemal tyle samo co w Wielkopolsce. Zachodniopomorscy maturzyści zdobyli z tego przedmiotu średnio 51,66 proc. (minimum to 30 proc.). Najlepiej spośród maturzystów z trzech regionów poszło naszym z językiem angielskim. Zdało go 91,36 proc. uczniów, którzy średnio zdobyli 63,13 proc. punktów - też najlepiej w tej części Polski.

putBan(62);
Jeszcze lepiej wypadły nietypowe przedmioty dodatkowe: zdało sto procent uczniów egzaminowanych z hiszpańskiego i również sto procent, którzy popisali się wiedzą o tańcu. Tyle że łącznie takich maturzystów było w regionie czterech. Najgorzej poszło tym, którym wydawało się, że dadzą sobie radę z językiem włoskim. Zdało tylko 77 proc. uczniów (a było ich 9). I to najgorszy, procentowo, wynik w całej OKE.

Tradycyjnie najlepiej zdawali najbardziej ambitni, czyli ci, którzy zdecydowali się zdawać maturę na poziomie rozszerzonym, co jest warunkiem dostania się na najlepsze polskie uczelnie. Na przykład język angielski zdało nieco ponad 99 proc. uczniów, ale już język niemiecki, rosyjski czy też francuski - równo 100 proc.

Więcej informacji: www.oke.poznan.pl

ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Gazeta Wyborcza - Szczecin


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net